Epson Premium Matte Label – Kontinuerlig rulle: 102 mm x 60 m.
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Kontinuerlig etikett
- Utskriftsteknik: Bläckstråle
- Typ av lim: Permanent
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson Premium Matte Label – Kontinuerlig rulle: 102 mm x 60 m. Etikettyp: Självhäftande skrivaretikett, Typ: Kontinuerlig etikett, Utskriftsteknik: Bläckstråle. Etikettbredd: 10,2 cm, Arkets längd: 60 m, Etikettstorlek: 76 mm x 127 mm. Antal per förpackning: 1 st, Förpackningsbredd: 141 mm, Förpackningsdjup: 141 mm. Antal etiketter per rulle: 265 st. Minsta beställningskvantitet: 8 st
Matta pappersetiketter med permanent lim
Premium mattbelagda inkjet-etiketter för högkvalitativa utskrifter på fotonivå. Den släta, klarvita ytan med matt finish säkerställer snabb torkning samt reptålighet, vattenbeständighet och värmebeständighet. Det universella permanenta akryllimmet möjliggör problemfri prestanda och god vidhäftning på en mängd olika ytor, även vid låga temperaturer.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Kampanjetiketter
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• Hyllkantsetiketter i detaljhandeln
• Fraktetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Storlek på etiketten | 76 mm x 127 mm |
| Rullar per förpackning | 18 |
| Kärndiameter | 7.62 cm |
| Etiketter per rulle | 265 pc(s) |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Etikettbredd | 10.2 cm |
| Typ av lim | Permanent |
| Arkets längd | 60 m |
Mått, Vikt & Design
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 141 mm |
| Förpackningsdjup | 141 mm |
| Förpackningshöjd | 106 mm |
| Förpackningsvikt | 8.82 kg |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Kompatibla produkter | Epson ColorWorks C7500G<br />Epson ColorWorks C7500<br />ColorWorks CW-C6500Pe<br />ColorWorks CW-C6500Ae<br />ColorWorks CW-C6000Ae |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Minsta orderkvantitet | 8 pc(s) |
| Ursprungsland | Poland |
| Typ | Continuous label |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Vattenavvisande | Yes |
| Bästa användningsområden | Healthcare, Logistics, Pharmacy |