Epson Premium Matte Label – Kontinuerlig rulle: 102 mm x 60 m.
HØJDEPUNKTER
- Selvklæbende printerlabel
- Kontinuerlig label
- Printteknologi: Inkjet
- Selvklæbende type: Permanent
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson Premium Matte Label – Kontinuerlig rulle: 102 mm x 60 m. Label type: Selvklæbende printerlabel, Type: Kontinuerlig label, Printteknologi: Inkjet. Labelbredde: 10,2 cm, Ark længde: 60 m, Labelstørrelse: 76 mm x 127 mm. Antal pr. pakke: 1 stk., Pakkebredde: 141 mm, Pakkedybde: 141 mm. Etiketter pr. rulle: 265 stk. Minimum bestillingsantal: 8 stk.
Matte papiretiketter med permanent klæber
Premium matte coated inkjet-etiketter til fotokvalitetsprint i høj kvalitet. Den glatte, klare hvide overflade med mat finish sikrer hurtig tørring samt modstandsdygtighed over for ridser, vand og varme. Den universelle permanente akrylklæber sikrer problemfri ydeevne og god vedhæftning på forskellige overflader, også ved lave temperaturer.
Produktanvendelse
• Produktlabels
• Produktion
• Kampagnelabels
• Sundhedsvæsen og apotek
• Hyldeforkantslabels i detailhandel
• Forsendelseslabels
| Print-teknologi | Inkjet |
Medie & Labels
| Størrelse på label | 76 mm x 127 mm |
| Ruller pr. pakke | 18 |
| Kernens diameter | 7.62 cm |
| Labels pr. rulle | 265 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Label-bredde | 10.2 cm |
| Selvklæbende materiale | Acrylic |
| Arkets længde | 60 m |
Trådløs & Netværk
| Kompatible produkter | Epson ColorWorks C7500G<br />Epson ColorWorks C7500<br />ColorWorks CW-C6500Pe<br />ColorWorks CW-C6500Ae<br />ColorWorks CW-C6000Ae |
Mål, Vægt & Design
| Type finish | Matte |
| Antal pr. pakke | 1 pc(s) |
| Pakkebredde | 141 mm |
| Pakkens dybde | 141 mm |
| Pakkehøjde | 106 mm |
| Pakkevægt | 8.82 kg |
Driftsforhold
| Vandafvisende | Yes |
Øvrige specifikationer
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84439990 |
| Mindste ordremængde | 8 pc(s) |
| Oprindelsesland | Poland |
| Type | Continuous label |
| Type klæbemiddel | Permanent |
| Bedste anvendelser | Healthcare, Logistics, Pharmacy |