Labels, Epson, Syntetisk, PP Mat Label Premium, B: 210 mm, H: 55000 mm, D: 130 mm, C: 76 mm

HØJDEPUNKTER
- Selvklæbende printeretiket
- Kontinuerlig etiket
- Rulleformål: Universal
- Rektangel, hvid
- Udskrivningsteknologi: Inkjet
- Klæbemiddeltype: Permanent
- Varmebestandig
- Etiketter pr. pakke: 4 stk.
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson PP Mat Label Premium, kontinuerlig rulle, 210 mm x 55 m. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Continuous label. Labelbredde: 20,3 cm, Arkets længde: 55 m, Maksimal rulle diameter: 15,2 cm. Labels pr. pakke: 4 stk., Labels pr. rulle: 1 stk. Oprindelsesland: Polen
Hvide matte inkjet-belagte polypropylenlabels med vandbaseret akrylklæber
PP Matte Premium Labels er modstandsdygtige over for vand, varme og de fleste kemikalier og kan bruges til smittefri, præcis og scannbar inkjetprint i fuld farve. En vandbaseret akrylklæber giver fremragende vedhæftning og UV-stabilitet for permanente, pålidelige resultater efter behov.
Produktanvendelse
• Produktlabels
• Produktion
• Sundhedssektoren og apotek
• GHS-kemikalielabels
• Forsendelseslabels
| Printteknologi | Inkjet |
Medie & Labels
| Labels pr. pakke | 4 pc(s) |
| Ruller pr. pakke | 4 |
| Kernediameter | 7.62 cm |
| Labels pr. rulle | 1 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Maks. rullediameter | 15.2 cm |
| Labelbredde | 20.3 cm |
| Klæbemateriale | Acrylic |
| Arkets længde | 55 m |
Trådløs & Netværk
| Kompatible produkter | ColorWorks C6500PE 8* |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | White |
| Finish type | Matte |
| Format | Roll |
| Formål | Universal |
| Form | Rectangle |
Driftsforhold
| Vandafvisende | Yes |
| Varmebestandig | Yes |
Øvrige specifikationer
| Oprindelsesland | Poland |
| Type | Continuous label |
| Klæbemiddeltype | Permanent |