Etiketter, Epson, Syntetisk, PP Matt Premium-etikett, B: 210 mm, H: 55000 mm, D: 130 mm, C: 76 mm

HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Kontinuerlig etikett
- Rullens syfte: Universell
- Rektangel Vit
- Utskriftsteknik: Bläckstråle
- Adhesive type: Permanent
- Värmebeständig
- Etiketter per förpackning: 4 st
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson PP Matt Premium-etikett, Kontinuerlig rulle, 210 mm x 55 m Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Continuous label. Etikettbredd: 20,3 cm, Arkets längd: 55 m, Maximal rull diameter: 15,2 cm. Etiketter per förpackning: 4 st, Etiketter per rulle: 1 st. Ursprungsland: Polen
Vita matta inkjet-belagda polypropenetiketter med vattenbaserat akryllim
PP Matt Premium-etiketter är resistenta mot vatten, värme och de flesta kemikalier. De kan användas för kladdfria, exakta och skanningsbara inkjet-utskrifter i fullfärg. Ett vattenbaserat akryllim ger utmärkt vidhäftning och UV-stabilitet för permanenta, pålitliga resultat vid behov.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Sjukvård och apotek
• GHS-kemikalieetiketter
• Fraktetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 4 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 4 |
| Kärndiameter | 7.62 cm |
| Etiketter per rulle | 1 pc(s) |
| Etikettyp | Self-adhesive printer label |
| Maximal rulldiameter | 15.2 cm |
| Etikettbredd | 20.3 cm |
| Limmaterial | Acrylic |
| Limtyp | Permanent |
| Arkets längd | 55 m |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Kompatibla produkter | ColorWorks C6500PE 8* |
| Syfte | Universal |
Övriga specifikationer
| Ytbehandlingstyp | Matte |
| Ursprungsland | Poland |
| Typ | Continuous label |
| Vattenavvisande | Yes |
| Värmetålig | Yes |

