Newland MT93, Pro,, 2D, 14 cm (5,5”), GPS, kamera, frontkamera, USB-C, BT, Wi-Fi, 4G, NFC, Android, kit, GMS
HØJDEPUNKTER
- Præcision og synlighed med Straight Shooter-scanmotor
- Hold forbindelsen med eSIM
- Hastighed og sikkerhed med WiFi 6E
Newland MT93, Pro,, 2D, 14 cm (5,5”), GPS, kamera, frontkamera, USB-C, BT, Wi-Fi, 4G, NFC, Android, kit, GMS
5,5″ touchskærm, Straight Shooter 2D CMOS Mega Pixel imager med Laser Aimer (CM66), 6GB/128GB, BT, WiFi6E, 4G, eSIM, GPS, NFC og kamera
4.065,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Newland MT93 Megattera Pro Straight Shooter. Skærmdiagonal: 14 cm (5,5″), skærmopløsning: 1440 x 720 pixel. Internal memory: 6 GB, Flash memory: 128 GB, Compatible memory cards: MicroSD (TransFlash). Processorfrekvens: 2,2 GHz, processormodel: MT8781. Installeret operativsystem: Android 13. Wi-Fi-standarder: Wi-Fi 6E (802.11ax), 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6…. Stregkodelæser
MT93 Megattera Pro Straight Shooter kører Android 13 og kombinerer et brugervenligt interface med et robust, men slankt ydre. Straight Shooter-scanmotoren reducerer den træthed, der kan opstå ved scanning i store mængder. Enhedens kraftige ottekerneprocessor sikrer stabil ydeevne gennem en hel arbejdsdag, mens WiFi 6E og 4G garanterer stabil, hurtig og sikker forbindelse – selv i travle miljøer med mange brugere.
WiFi 6E-generation
Med den nyeste WiFi 6E-teknologi tilbyder MT93 Megattera Pro Straight Shooter forbedret hastighed og sikkerhed til dataoverførsel i fire-vægge-applikationer. Hurtig roaming og øget båndbredde med WiFi 6E gør, at MT93 kan forblive forbundet selv i tætpakkede trådløse miljøer. Med bagudkompatibilitet til ældre WiFi-infrastrukturer er MT93 ideel både nu og i fremtiden.
Kraftfuld ydeevne
Med en 2,2 GHz ottekerneprocessor og robuste 6 GB RAM kan MT93 Megattera Pro Straight Shooter uden besvær håndtere flere opgaver. Den kører Android 13 og har GMS, hvilket ikke blot styrker sikkerheden, men også sikrer en mere smidig og effektiv drift.
Intuitivt og komfortabelt design
MT93 Megattera Pro Straight Shooter kombinerer avanceret funktionalitet med et brugervenligt design. Den har en let, men robust konstruktion, som gør den meget holdbar. Enheden er udstyret med en 5,5″ kapacitiv touchskærm, der minder om en almindelig smartphone. Med sin Straight Shooter-scanmotor leverer MT93 Megattera Pro fremragende resultater i miljøer, hvor præcision, hastighed og enkelhed er afgørende.
Højpræcisions stregkodescanning
Oplev uovertruffen scanningspræcision med den højopløselige megapixel scanningsmotor. Placeret bekvemt øverst på enheden letter den hurtig og nøjagtig scanning. Aktivér den gennem et simpelt tryk på skærmen eller ved at trykke på en fysisk sideknap for ubesværet point-and-shoot scanning. Lav færre fejl med Acuscan-funktionen, der sikrer, at De scanner de rigtige stregkoder, selv når de er placeret tæt sammen.
Uafbrudt produktivitet
Med et robust 5000 mAh-batteri holder MT93 Megattera Pro Straight Shooter Dem kørende gennem hele vagten i op til 10 uafbrudte timer! Har De brug for endnu mere strøm? Skift blot batteriet for at sikre uafbrudt arbejdsgang og mindre nedetid.
Bygget til at holde
MT93 Megattera Pro Straight Shooter er udviklet til at trives i krævende arbejdsmiljøer. Med IP67-klassificering og beståede faldtests fra højder på op til 1,5 m er enheden designet til at modstå udfordringerne i den daglige drift.
Android Enterprise Recommended (AER).
MT93 Megattera Pro Straight Shooter bærer Googles AER-godkendelse, hvilket viser, at den følger med opgraderinger af ydeevne og sikkerhed til operativsystemet og kernefunktionaliteten. Denne mærkning, kombineret med Newlands gratis MDM Ndevor, gør det muligt for kunder at bevare sikker synlighed og kontrol over deres enheder uanset placering.
Scan & Kamera
| Indbygget kamera | Ja |
| Bagkamera opløsning (numerisk) | 13 MP |
| Stregkodelæser | Yes |
| Scannertype | 1D/2D |
| Autofokus | Yes |
| Frontkamera | Yes |
| Frontkamera opløsning (numerisk) | 5 MP |
| RFID-læser | Yes |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | EAN-13 |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Code 39, Data Matrix, PDF417, QR Code |
Skærm
| Skærmdiagonal | 14 cm (5.5") |
| Skærmopløsning | 1440 x 720 pixels |
| Touchscreen-type | Capacitive |
| Type skærmglas | Gorilla Glass |
| Skærmlysstyrke | 380 cd/m² |
Tilslutning & Porte
| Datanetværk | 2G, 3G, 4G |
| Google Mobile Services (GMS) supported | Yes |
| Beskyttelse mod elektrostatisk afladning (ESD) (kontakt) | 8 kV |
Trådløs & Netværk
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax), 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Near field communication (NFC) | Yes |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Yes |
| Assisteret GPS (A-GPS) | Yes |
| Type SIM-kort | NanoSIM + eSIM |
| Wi-Fi-bånd | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| 4G-standard | LTE-TDD |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Yes |
| Højtalere | Yes |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Støjreduktion | Yes |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 6 GB |
| Flash-hukommelse | 128 GB |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
| Processorhastighed | 2.2 GHz |
| Processormodel | MT8781 |
| Indbygget flash | Yes |
Software & Styresystem
| Operativsystem installeret | Android 13 |
| Medfølgende software | Ndevor |
Batteri & Strøm
| Batterikapacitet | 5000 mAh |
| Batterispænding | 3.85 V |
| Hurtig opladning | Yes |
| AC-adapterens udgangsspænding | 5/7/9 V |
| AC-adapterens udgangsstrøm | 2 A |
| AC-adapterens indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-adapterens frekvens | 50 / 60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Vægt | 277 g |
| Bredde | 159 mm |
| Dybde | 74 mm |
Driftsforhold
| International Protection (IP) kode | IP67 |
| Modstandsdygtig over for fald | Yes |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Vibrationsalarm | Yes |
Øvrige specifikationer
| Berøringsskærm | Yes |
| Internt modem | Yes |
| Sensor for omgivende lys | Yes |
| Nærhedssensor | Yes |
| Gyroskop | Yes |
| Højde | 15.9 mm |
| Antal kerner | 8 |
| LED-indikatorer | Yes |
| High gravity sensor | Yes |
| Beskyttelse mod elektrostatisk afladning (ESD) (luft) | 15 kV |
| Sensortype | CMOS |