TSC DA220 DT Labelprinter, 4″ Bredde (114 mm), 203 dpi, USB, Ethernet, RTC, EPL, ZPL, ZPLII, DPL
HØJDEPUNKTER
- Direkte termisk
- 203 x 203 DPI
- Maksimal udskrivningsbredde: 10,8 cm Udskrivningshastighed: 152 mm/sek.
- Forbindelsesteknologi: Kabel
- USB-port Ethernet LAN
- Display: LED
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
TSC DA220. Printteknologi: Direkte termisk, Maksimal opløsning: 203 x 203 DPI, Printhastighed: 152 mm/sek. Tilslutningsteknologi: Kablet, Ethernet LAN, USB-port. Understøttet papirbredde: 19 – 114 mm. Product colour: Black
DA-serien 4-tommers højtydende desktop-printere
Vores DA-serie af desktop-printere er en ideel kombination af overkommelig pris og et holdbart og pålideligt design. DA-serien tilbyder både 203 og 300 dpi udskriftsopløsning med udskrivningshastigheder på op til hurtige 6 ips. Den store 60-watt strømforsyning producerer etiketter af høj kvalitet, selv ved de hurtigste udskrivningshastigheder.
DA-serien har et brugervenligt design, der er ideelt til en bred vifte af applikationer, herunder produktmærkning, salgssted, detailhandel, små kontorer, forsendelsesetiketter og mange flere til en meget konkurrencedygtig pris.
| Printteknologi | Direkte termisk |
| Udskrivningshastighed | 152 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 10.8 cm |
| Autocutter | Yes |
| Maksimal printhøjde | 25.4 m |
| Tal med prikker til udskrivning | 8 dot |
Medie & Labels
| Maksimal rullediameter | 3.8 cm |
| Understøttet papirbredde | 19 - 114 mm |
Skærm
| Skærm | LED |
| Farvedisplay | No |
| Indbygget display | Yes |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | No |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 MB |
| Flash-hukommelse | 128 MB |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Farve | Nej |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84433210 |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Kontroltype | Buttons |
