TSC MH261T, 8 punkter/mm (203 dpi), display, RTC, USB, USB Host, RS232, LPT, Ethernet
HØJDEPUNKTER
- Direkte termisk / termotransfer
- 203 x 203 dpi
- Maks. udskriftsbredde: 16,8 cm Udskriftshastighed: 305 mm/sek.
- Tilslutningsteknologi: Kablet
- USB-port Ethernet LAN
- Display: LCD-farvedisplay
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
TSC MH261T. Udskrivningsteknologi: Direkte termisk / termotransfer, Maks. opløsning: 203 x 203 dpi, Udskriftshastighed: 305 mm/sek. Tilslutningsteknologi: Kablet, Ethernet LAN, USB-port. Produktfarve: Sort
MH-serien omfatter vores flagskibs industrielle stregkode-etiketprinter med førsteklasses printhovedteknologi, hurtig processor og hukommelseskapacitet til at udskrive etiketter i høj kvalitet ved de højeste hastigheder.
MH 6-tommer-serien består af MH261T med 203 dpi opløsning og MH361T med 300 dpi. MH 6-tommer industrielle mellemklasseprintere har nogle af de bedste teknologikomponenter, som vores kunder har nydt godt af på tidligere printermodeller. Pålidelige funktioner fra den seneste generation af MH-serien og modeller som TTP-2410MT, TTP-2610MT er integreret med nye avancerede funktioner for at holde kundernes udskrivningsnetværk opdateret med de nyeste innovationer inden for fjernadministration af printere.
| Printteknologi | Direkte termisk / Termotransfer |
| Udskrivningshastighed | 305 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 16.8 cm |
| Sprog til sidebeskrivelse | TSPL-EZ |
| Maksimal printhøjde | 14.7 m |
| Tal med prikker til udskrivning | 8 dot |
Medie & Labels
| Maksimal rullediameter | 7.62 cm |
| Båndets længde | 450 m |
| Båndets bredde | 17.8 cm |
Skærm
| Skærm | LCD |
| Farvedisplay | Yes |
| Indbygget display | Yes |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
| RS-232-porte | 1 |
| Antal parallelle porte | 1 |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | No |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flash-hukommelse | 512 MB |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Farve | Nej |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84433210 |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 203 x 203 DPI |
| Kontroltype | Buttons, Touch |