Zebra Label 70 x 38 mm, DT 1000D
HØJDEPUNKTER
- Selvklæbende printerlabel
- Udstanset label
- Rulle
- Rektangel Hvid
- Materiale: Papir
- Printteknologi: Direkte termisk
- Klæbetype: Permanent
- Labels pr. pakke: 21480 stk.
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Zebra Z-Perform 1000D. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Labelbredde: 7 cm, Labelhøjde: 3,8 cm, Kernediameter: 2,54 cm. Labels pr. pakke: 21480 stk., Labels pr. rulle: 1790 stk.
Zebras udvalg af label- og tagmaterialer opfylder kravene til de fleste applikationer og budgetter.
Standard, lys hvid glat papir, der er specielt belagt for at give den optimale balance mellem ydelse og pris. Fås som termo transfer og direkte termisk.
Label af ubestrøget papir med et permanent akrylklæbemiddel; begrænset modstandsdygtighed over for fugt eller slid; anbefales ikke til applikationer med høj printhastighed
| Print-teknologi | Direct thermal |
Medie & Labels
| Materiale | Paper |
| Labels pr. pakke | 21480 pc(s) |
| Ruller pr. pakke | 12 |
| Kernens diameter | 2.54 cm |
| Labels pr. rulle | 1790 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Label-bredde | 7 cm |
| Label-højde | 3.8 cm |
| Selvklæbende materiale | Acrylic |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Øvrige specifikationer
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84439990 |
| Type | Die-cut label |
| Type klæbemiddel | Permanent |
