Zebra Etikett 70 x 38mm, DT 1000D
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Stansat etikett
- Rulle
- Rektangel Vit
- Material: Papper
- Utskriftsteknologi: Direkttermisk
- Lim typ: Permanent
- Etiketter per förpackning: 21480 st
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra Z-Perform 1000D. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Etikettbredd: 7 cm, Etiketthöjd: 3,8 cm, Kärndiameter: 2,54 cm. Etiketter per förpackning: 21 480 st, Etiketter per rulle: 1 790 st
Zebras urval av etikett- och taggmaterial uppfyller kraven för de flesta applikationer och budgetar.
Standard, ljusvitt slätt pappersytmaterial speciellt belagt för att ge optimal balans mellan prestanda och pris. Tillgänglig i termotransfer och direkttermisk.
Obestruket pappersetikett med permanent akryllim; begränsad motståndskraft mot fukt eller nötning; rekommenderas inte för applikationer med hög utskriftshastighet
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direct thermal |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 21480 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 12 |
| Kärndiameter | 2.54 cm |
| Etiketter per rulle | 1790 pc(s) |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Etikettbredd | 7 cm |
| Etikettens höjd | 3.8 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
Övriga specifikationer
| Material | Paper |
| Typ | Die-cut label |
| Självhäftande material | Acrylic |
Relaterade populära produkter
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Label 70 x 26mm, DT, permanent, vit med gul
159,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Etikett 58 x 36 mm, DT, permanent, vit
179,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Etiketter, Etiketter för termisk överföring
Delfi Etikett 104 x 51mm, TT, Permanent, Silver Polyester
1.149,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Etiketter, Etiketter för termisk överföring
Etikett 60,3 x 25,4mm, TT, Silver Polyester
889,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Etiketter för termisk överföring, Zebra Labels
Zebra Armband, Polypropylen( 25,4x279,4mm) Direkt termisk, Z-Band
3.109,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Direkttermoetiketter, Zebra Labels
ZEBRA L 101.600mm x 63.500mm .
1.229,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Select 2000D etiketter 76mm x 76mm
1.439,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Perform 1000D 102 x 165 mm direkt termisk obestruken pappersetikett
1.099,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson högglansetikett – kontinuerlig rulle: 51 mm x 33 m.
189,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium matt etikett - kontinuerlig rulle: 105 mm x 35 m.
99,00 kr Ekskl. moms.