Zebra RFID-antenne
HØJDEPUNKTER
- Omnidirektionel antenne N-type Hvid
- 6 dBi
- 0,865 - 0,868, 0,902 - 0,928 GHz
- Cirkulær polarisering Hun
- Loft/væg
- 10 W
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra AN440. Antenneforstærkning (maks.): 6 dBi, Frekvensbånd: 0,865 – 0,868, 0,902 – 0,928 GHz. Antennetype: Omnidirektionel antenne, Antenneforbindelsestype: N-type, Stiktype: Hun. Strømforbrug (maks.): 10 W. Bredde: 259,1 mm, Dybde: 33,5 mm, Højde: 575,1 mm. Antal pr. pakke: 1 stk.
Få den kapacitet og rækkevidde, du har brug for, til pålidelig RFID-tag-læsning med AN440 højtydende RFID-områdeantenne. En flot, robust allround-områdeantenne, AN440 er designet til at yde exceptionelt i alle miljøer, både indendørs og udendørs. AN440 RFID-antenne giver dig et bredt læsefelt og højhastigheds RF-signal konvertering, så datafangst er hurtig og præcis, selv i store, krævende miljøer.
Nem at montere
AN440’s robuste hvide hus passer godt i kundevendte og industrielle miljøer. Du kan opnå overlegne læsezoner omkring lagerhylder, lagerdøre og dokplatforme. Overalt hvor kasser og paller bevæger sig ind og ud af din facilitet.
Længere læserækkevidder
Den rektangulære AN440-antenne er designet til at levere hurtigere og mere præcis kommunikation af EPC-kompatible passive tag-data til dine RFID-læsere. Din arbejdsgang fortsætter uden afbrydelse, din lageroptælling forbliver præcis, og din produktivitet kan nå nye højder.
LIVSCYKLUSSTØTTE
Vores RFID Advanced Services giver den nødvendige assistance til at designe din løsning til din virksomhed, processer og miljø, hvilket sikrer, at din pilot eller fuldskala udrulning er designet til at levere toppræstation.
Medie & Labels
| Materiale til hus | Acrylonitrile styrene acrylate (ASA) |
Tilslutning & Porte
| Type antennestik | N-type |
| Køn på stik | Female |
Trådløs & Netværk
| Antenneforstærkning (maks.) | 6 dBi |
| Antennetype | Omni-directional antenna |
Batteri & Strøm
| Forholdet mellem stående spændingsbølger (VSWR) | 1.4:1 |
| Strømforbrug (maks.) | 10 W |
Mål, Vægt & Design
| Montering | Ceiling/wall |
| Formål | Indoor & outdoor |
| Produktfarve | White |
| Bredde | 259.1 mm |
| Dybde | 33.5 mm |
| Højde | 575.1 mm |
| Vægt | 1.9 kg |
| Antal pr. pakke | 1 pc(s) |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| International Protection (IP)-kode | IP67 |
| Ultraviolet (UV) resistent | Yes |
Certificeringer
| Harmoniseret System (HS)-kode | 85177100 |
Øvrige specifikationer
| Polarisering | Circular polarization |
| Frekvensbånd | 0.865 - 0.868, 0.902 - 0.928 GHz |
| Front-til-bag-forhold | 20 dB |
| Isolation | 38 dB |