- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 5095 Resin. Båndlængde: 74 m, Båndbredde: 5,6 cm, Antal pr. kasse: 12 stk.
Resinbånd, 56 mm x 74 m (2,2″ x 242 ft), 5095; High Performance, 12 mm (0,5″) kerne, 12/kasse
5095-resinbåndformuleringen producerer billeder, der er modstandsdygtige over for de fleste barske miljøer: udtværing, fugt, slid, ekstreme temperaturer og kemikalier. Ideel til anvendelser, hvor etiketter gentagne gange scannes med wand-scanner, udsættes for slid eller friktion, udendørs, påføres kemitromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. Giver bred materialekompatibilitet. UL/cUL-certificeret. Printer holdbare stregkoder på Zebras coatede, blanke syntetiske etiketmaterialer.
Medie & Labels
| Båndets længde | 74 m |
| Båndets bredde | 5.6 cm |
| Farvebånds materiale | Resin |
| Materiale | Resin |
| Ruller pr. pakke | 12 |
| Kernens diameter | 1.2 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |

