- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 3200 Voks/Resin. Båndlængde: 450 m, Båndbredde: 8 cm, Antal pr. kasse: 6 stk.
Voks-/harpiksbånd, 80 mm x 450 m (3,15 in x 1476 ft), 3200; High Performance, 25 mm (1 in) kerne, 6/kasse
3200 voks-/harpiksbåndet er en specialudviklet farveformulering, der giver fremragende printkvalitet kombineret med modstandsdygtighed over for kemikalier og opløsningsmidler. Ved at give modstand mod udtværing og ridser på Zebra-bestrøget papir og matte syntetiske labelmaterialer giver dette bånd fremragende holdbarhed og slidstyrke i barske miljøer. Ideelt til anvendelser, hvor labels udsættes for opløsningsmidler eller kemikalier, er udsat for slid eller friktion, udendørs, påføres kemikalietromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. UL/cUL-certificeret. Voks-/harpiksbånd giver god slid- og kemikalieresistens. Ideelt til brug med top-coated papir og matte syntetiske materialer samt i anvendelser med moderat til hård eksponering for kemikalier eller slid.
Medie & Labels
| Båndets længde | 450 m |
| Båndets bredde | 8 cm |
| Farvebånds materiale | Wax-Resin |
| Ruller pr. pakke | 6 |
| Kernens diameter | 2.5 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |

