- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 3200 Voks/Resin. Båndlængde: 450 m, båndbredde: 11 cm, antal pr. kasse: 6 stk.
Voks/harpiks-farvebånd, 110 mm x 450 m (4,33″ x 1476 ft), 3200; høj ydeevne, 25 mm (1″) kerne, 6 stk./kasse
3200 voks/harpiks-farvebåndet har en særlig blækformulering, der giver enestående printkvalitet kombineret med modstandsdygtighed over for kemikalier og opløsningsmidler. Ved at give modstandsdygtighed mod udtværing samt ridse- og slidstyrke på Zebra-bestrøget papir og matte syntetiske etiketmaterialer giver dette farvebånd fremragende holdbarhed og lang levetid i barske miljøer. Ideelt til anvendelser, hvor etiketter udsættes for opløsningsmidler eller kemikalier, er udsat for slitage eller friktion, udendørs, påføres kemikalietromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. UL/cUL-certificeret. Voks/harpiks-farvebånd giver god slid- og kemikalieresistens. Ideelt til brug med topbestrøget papir og matte syntetiske materialer samt i anvendelser med moderat til hård eksponering for kemikalier eller slitage.
Medie & Labels
| Båndets længde | 450 m |
| Båndets bredde | 11 cm |
| Farvebånds materiale | Wax-Resin |
| Ruller pr. pakke | 6 |
| Kernens diameter | 2.5 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |


