- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 3200 Vax/Resin. Färgbandslängd: 450 m, Färgbandsbredd: 11 cm, Antal per förpackning: 6 st
Vax/harts-färgband, 110 mm x 450 m (4,33 tum x 1476 fot), 3200; Hög prestanda, 25 mm (1 tum) kärna, 6/låda
3200 vax/harts-färgbandet är en speciell bläckformulering som ger enastående utskriftskvalitet i kombination med kemikalie- och lösningsmedelsbeständighet. Genom att erbjuda smet- och reptålighet på Zebras bestrukna papper och matta syntetiska etikettsmaterial, ger detta färgband utmärkt hållbarhet och slitstyrka i tuffa miljöer. Idealisk för applikationer där etiketter utsätts för lösningsmedel eller kemikalier, nötning eller friktion, utomhus, appliceras på kemikalietunnor, eller utsätts för vatten, ånga, alkali- eller syralösningar. UL/cUL-certifierad. Vax/harts-färgband ger god nötning- och kemikaliebeständighet. Idealisk för användning med bestruket papper och matta syntetiska material, samt i applikationer med måttlig till hård exponering för kemikalier eller nötning.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 450 m |
| Bandbredd | 11 cm |
| Bandmaterial | Wax-Resin |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |


