- Description
- Additional information
Description
Zebra 3200 Wax-Resin. Ribbon length: 450 m, Ribbon width: 8 cm, Product colour: Black
A special ink formulation for use with Zebra thermal transfer printers. Provides outstanding bar code print quality. Chemical resistant when printed on Zebra paper and synthetic label stocks. Smear- and scratch-resistant, this ribbon offers excellent staying power and durability in harsh environments. UL Recognized and CSA Component Acceptable when used with Zebra approved labels.
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 8 cm |
| Ribbon material | Wax-Resin |
Media & Labels
| Rolls per pack | 6 |
| Core diameter | 2.5 cm |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Certification | UL/cUL |
Related popular products
05319RD11045
Zebra Wax Ribbon, 110mmx450m (4.33inx1476ft), 5319, Performance, 25mm (1in) core - 12 items/box
7.300,00kr. Excl. VAT
02100BK08045
ZEBRA TT RIBBON 80MM, 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
1.006,00kr. Excl. VAT
02300BK06030
ZEBRA RIBBON WAX 2300 60X300M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
440,00kr. Excl. VAT
03200BK10245
ZEBRA TT RIBBON 102mm 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
1.138,00kr. Excl. VAT
03200BK04045
ZEBRA TT RIBBON 40mm 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
447,00kr. Excl. VAT
03200BK15645
ZEBRA TT RIBBON 156mm 450M . Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
1.740,00kr. Excl. VAT
04800BK04045
ZEBRA TT RIBBON 40mm 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
1.273,00kr. Excl. VAT
05095BK08945
ZEBRA TT RIBBON BLACK 89MM . Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
1.958,00kr. Excl. VAT