- Description
- Additional information
Description
Zebra 4800 Performance Resin. Ribbon length: 450 m, Ribbon width: 4 cm, Product colour: Black
Resin ribbon that offers exceptional abrasion and solvent resistance on a wide variety of synthetic materials, while providing excellent print quality and edge definition. UL-Recognized and CSA Component Acceptable (for normal use) when used with compatible Zebra Z-Ultimate labels.
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 4 cm |
Media & Labels
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Certification | UL/cUL |
Other specifications
| Material | Resin |
Related popular products
02100BK10645
ZEBRA TT RIBBON 106MM 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
179,00 € Excl. VAT
02100BK06045
ZEBRA TT RIBBON 60MM 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
101,00 € Excl. VAT
02300BK08330
ZEBRA RIBBON WAX 2300 83X300M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
82,00 € Excl. VAT
02300BK06030
ZEBRA RIBBON WAX 2300 60X300M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
59,00 € Excl. VAT
02100BK15645
ZEBRA TT RIBBON 156MM, 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 12 rolls
263,00 € Excl. VAT
03200BK10245
ZEBRA TT RIBBON 102mm 450M. Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
153,00 € Excl. VAT
05095BK08945
ZEBRA TT RIBBON BLACK 89MM . Unit sales is a box. Qty by box is 6 rolls
262,00 € Excl. VAT
