Zebra ZD611, 12 punkter/mm (300 dpi), disp. (farve), EPLII, ZPLII, USB, BT (BLE), Ethernet
HØJDEPUNKTER
- Termo transfer
- 300 x 300 DPI
- Maksimal udskriftsbredde: 5,4 cm Udskriftshastighed: 152 mm/sek
- Indbyggede stregkoder: 1D, 2D, AZTECCODE, CODABAR (NW-7), Codablock, Code 11, Code 39, Code 49, Code 93, Code-128 Codabar Library, Data Matrix, EAN13, EAN8, Industrial 2/5, Interleaved 2/5, Logmars, MSI, MaxiCode, MicroPDF417, PDF417, Planet, POSTNET, Plessey, QR Code, UPC-A, UPC-E
- Tilslutningsteknologi: Kablet & Trådløs
- USB-port Ethernet LAN Bluetooth 4.2
- Display: LCD 10,9 cm (4,3") 480 x 272 pixels Farvedisplay
- 1,63 kg
Zebra ZD611, 12 punkter/mm (300 dpi), disp. (farve), EPLII, ZPLII, USB, BT (BLE), Ethernet
ZD611, 2-tommers skrivebordsprinter med Termo Transfer, 300 DPI, 4,3″ touch LCD i fuld farve, 512 MB Flash, 256 MB DDR3 SDRAM, Link-OS
4.999,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra ZD611. Printteknologi: Termisk overførsel, Maksimal opløsning: 300 x 300 DPI, Printhastighed: 152 mm/sek. Forbindelsesteknologi: Kablet & Trådløs, Ethernet LAN, Bluetooth, Bluetooth version: 4.2, USB-port. Product colour: Black
INVESTER I DET BEDSTE: PREMIUMFUNKTIONER, MAKSIMAL YDELSE OG Uovertruffen SIKKERHED
Du har brug for en kvalitetsprinter med topmoderne funktioner for at holde din virksomhed i gang. Vælg mellem ZD621 4-tommer eller ZD611 2-tommer premium desktop-printere, der er bygget til at fungere fejlfrit – dag ud og dag ind. De er nemme at sætte op, betjene, administrere og sikre takket være Zebras eksklusive Print DNA-softwarepakke. Og de er konstrueret til teknologi i udvikling til mange års drift. Fås i modeller til direkte termisk print, termotransfer, sundhedspleje, linerless og RFID.
SOPHISTICATED, YET SIMPLE
ZD600-serien giver dig førsteklasses funktioner og ydeevne i en kompakt, brugervenlig skrivebordsprinter. De er enkle at installere, betjene og vedligeholde. Enestående printkvalitet parret med fremadrettet tilpasningsevne gør, at de skiller sig ud og giver mange års overlegen print. Flere modeller understøtter næsten alle anvendelsesområder, herunder sundhedssektoren og RFID.
Konstrueret til at udvikle sig
Teknologien er i konstant udvikling. Vær klar til det næste med ZD600-seriens printere, der er bygget til at præstere i dag og i morgen. Med en intuitiv brugergrænseflade, 4,3-tommers LCD-berøringsskærm i fuld farve, trådløst kit, der kan opgraderes på stedet, og mediehåndteringsmuligheder samt en innovativ ny arkitektur til at drive stadigt voksende printerfunktioner.
UNMATCHED, PEACE-OF-MIND SECURITY
Sikkerhedsangrebbliver stadig mere sofistikerede. Slutpunkter er ofte populære mål – inklusive termoprintere. Beskyt dig proaktivt mod farlige og dyre sikkerhedsangreb. I modsætning til andre mærker har Zebras printere PrintSecure, som er en del af Print DNA, for at beskytte dine data, sikre dine printerslutpunkter og forhindre nedetid.
Scan & Kamera
| Indbyggede stregkoder | 1D, 2D, AZTECCODE, CODABAR (NW-7), Codablock, Code 11, Code 39, Code 49, Code 93, Code-128 Codabar Library, Data Matrix, EAN13, EAN8, Industrial 2/5, Interleaved 2/5, Logmars, MSI, MaxiCode, MicroPDF4 |
| Printteknologi | Termotransfer |
| Udskrivningshastighed | 152 mm/sec |
| Maksimal udskrivningsbredde | 5.4 cm |
| Sprog til sidebeskrivelse | EPL, EPL2, PDF, XML, ZBI, ZPL, ZPL II |
| Number of fonts | 16 |
Medie & Labels
| Mediets tykkelse | 0.06 - 0.1905 mm |
| Maksimal rullediameter | 12.7 cm |
| Båndets længde | 74 m |
| Båndets bredde | 3.4 cm |
| Maksimal medielængde | 99.1 cm |
| Kernens diameter | 1.27 cm |
Skærm
| Skærm | LCD |
| Skærmdiagonal | 10.9 cm (4.3") |
| Farvedisplay | Yes |
| Skærmopløsning | 480 x 272 pixels |
| Indbygget display | Yes |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet & Trådløs |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| RS-232-porte | 1 |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Flash-hukommelse | 512 MB |
Software & Styresystem
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Yes |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100-240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50-60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 138.7 mm |
| Dybde | 242.9 mm |
| Højde | 169.2 mm |
| Vægt | 1.63 kg |
| Farve | Nej |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 4.4 - 41 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 300 x 300 DPI |
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84433210 |
| Kontroltype | Buttons, Touch |
