Bixolon SLP-TX400, etikettskrivare, TT, Ethernet
HÖJDPUNKTER
- Termisk överföring
- 203 x 203 DPI
- Utskriftsfärger: Svart
- Maximal utskriftsbredd: 10,8 cm Utskriftshastighet: 178 mm/sek
- Inbyggda streckkoder: 1D, 2D, CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 49, EAN13, EAN8, Industrial 2/5, Interleaved 2/5, MaxiCode, PDF417, QR Code, UPC-A, UPC-E
- Anslutningsteknik: Kabelansluten
- USB-port
- 2,8 kg
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Bixolon SLP-TX400. Utskriftsteknik: Termisk överföring, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI, Utskriftshastighet: 178 mm/sek. Anslutningsteknik: Kabelansluten, USB-port. Pappersbredd som stöds: 25 – 116 mm. Produktfärg: Grå
Bixolon SLP-T400 är den mest omfattande och kostnadseffektiva etikettskrivaren för termisk överföring på skrivmarknaden idag.
Denna lättanvända skrivare med lågt underhållsbehov minskar utbildningskraven och driftskostnaderna samt ger en flexibel lösning genom olika alternativ och tillbehör.
– Omfattande val för termisk överföring och direkttermisk utskrift.
– Flexibelt band, rulllängd från 74-300 mm.
– Snabb utskriftshastighet 150 mm per sekund.
– Olika gränssnitt inklusive USB, seriell och parallell som standard.
– Ethernet-alternativ tillgängligt mot extra kostnad.
– Mångsidiga emuleringar (automatiskt igenkännbara) Samsung-, Eltron- och Zebra-kommandon.
– Användarvänlig verktygs- och etikettdesignprogramvara.
Samlabel ’GRATIS’ professionell programvara för etikettskapande för PC.
Anslut SLP-T400 till en dator via antingen seriell, parallell eller USB. Samlabel, användarvänlig programvara som möjliggör enkel skapande av etiketter.
Lägg till streckkoder, text, grafik och variabla fält för sista förbrukningsdag etc. Upp till 10 räknefält för serienummer, batchnummer etc.
Scan & Kamera
| Inbyggda streckkoder | 1D, 2D, CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 49, EAN13, EAN8, Industrial 2/5, Interleaved 2/5, MaxiCode, PDF417, QR Code, UPC-A, UPC-E |
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termotransfer |
| Utskriftshastighet | 178 mm/sec |
| Maximal utskriftsbredd | 10.8 cm |
| Sidbeskrivningsspråk | BPL |
| Maximal utskriftshöjd | 100 cm |
Media & Etiketter
| Mediatjocklek | 0.08 - 0.2 mm |
| Pappersbredd som stöds | 25 - 116 mm |
| Bandlängd | 300 m |
| Bandbredd | 11 cm |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Ethernet LAN | No |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-portar | 1 |
| RS-232-portar | 1 |
| Valfri anslutning | Ethernet, Wireless LAN |
| Antal parallellportar | 1 |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | No |
Processor & Minne
| Internminne | 64 MB |
| Flash-minne | 128 MB |
| Inbyggd processor | 32-bit |
Batteri & Ström
| AC-adapterns utgångsspänning | 24 V |
| AC-adapterns utström | 2.5 A |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Grey |
| Bredd | 214 mm |
| Djup | 310 mm |
| Höjd | 195 mm |
| Vikt | 2.8 kg |
| Färg | Nej |
| Tryckfärger | Black |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
Övriga specifikationer
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |