Epson TM-L100, 8 punkter/mm (203 dpi), skärare, linerless, USB, Lightning, BT, Ethernet, svart

HÖJDPUNKTER
- Stöd för linerfritt media: Förbättra produktiviteten och minska miljöpåverkan
- Inbyggda ePOS-funktioner: Enkel integrering med befintligt POS-system
- Silikonlaminerad yta: Förbättrad rengöringsförmåga + non-stick-yta
- Synkroniserings- och laddningsfunktion: Tillhandahåller ström och data via en enda kabel
- Tillförlitlig hårdvara: Med stöd av Epsons beprövade service och support
Epson TM-L100, 8 punkter/mm (203 dpi), skärare, linerless, USB, Lightning, BT, Ethernet, svart
Epson TM-L100 (121A0): USB, Ethernet, Sync & Charge, Bluetooth, Linerfree, PS, UK, Svart
5.759,00 kr Ekskl. moms.
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson TM-L100 (121A0): USB, Ethernet, Sync & Charge, Bluetooth, Linerfree, PS, UK, Svart. Utskriftsteknik: Direkttermisk, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI. Anslutningsteknik: Trådbunden och trådlös, Ethernet LAN, Bluetooth, USB-port. Produktfärg: Svart, Grå
Smart linerfri etikettskrivare
Denna termiska etikettskrivare har utvecklats för en rad detaljhandels- och restaurangverksamheter, inklusive snabbmatskedjor, restauranger, matleveranstjänster, spökkök, stormarknader, närbutiker och catering. TM-L100 stöder en rad medier, inklusive tjocka och mycket självhäftande medier, för att skapa en rad permanenta och semipermanenta etiketter. Den kan också enkelt integreras som en del av en övergripande POS-lösning.
Speciellt utformad för takeaway och leverans
TM-L100 har speciellt utformats för att skapa både permanenta och semipermanenta takeaway- och leveransetiketter. Skrivaren stöder en rad medier, inklusive tjocka och mycket självhäftande medier
Slut på skalning
TM-L100 producerar tydliga, läsbara och mycket självhäftande etiketter, utan att behöva dra av skyddspapperet.
Kladdiga, handskrivna etiketter är ett minne blott
Undvik kostsamma misstag i samband med handskrivna etiketter.
Minska din miljöpåverkan
Skriv ut etiketter utan plastbelagt skyddspapper för att minska etikettavfallet.
Flexibla anslutningsmöjligheter
Med Bluetooth-, serie- och Ethernet-anslutning kan du ansluta till skrivaren på det sätt du behöver. Synkroniserings- och laddningsfunktionen innebär att ström och data skickas via en enda kabel.
Du behöver inte byta system
TM-L100 kan enkelt integreras i befintliga POS-system, tack vare inbyggda ePOS-funktioner.
Ser bra ut vid din försäljningsplats
TM-L100:s stilrena design gör att den smälter in sömlöst i alla miljöer. Kompakt med ett litet fotavtryck tar den inte upp värdefull bänkyta. En ny silikonlaminerad yta gör produkten enkel att rengöra och förhindrar att etiketter fastnar på den.
Minimera driftstopp
Upplev högkvalitativ, tillförlitlig hårdvara med stöd av Epsons historia och arv på den globala skrivarmarknaden.
12 månaders inlämningsgaranti
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direkt termisk |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten & Trådlös |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-portar | 2 |
| RS-232-portar | 1 |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | No |
| Bluetooth | Yes |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black, Grey |
| Bredd | 142 mm |
| Djup | 132 mm |
| Vikt | 1.6 kg |
| Färg | Nej |
| Förpackningstyp | Box |
Driftsförhållanden
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 50 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
Övriga specifikationer
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Höjd | 202 mm |