Epson TM-m30II-SL, USB, USB Host, Lightning, BT, Ethernet, skärare, svart
HÖJDPUNKTER
- Allt-i-ett POS-lösning Skrivare och surfplattestativ
- Diskret design Stilren, praktisk design med litet fotavtryck och rena linjer
- Flexibilitet Praktiskt taget alla surfplatteenheter kan säkert fästas på plats
- Förbättrad anslutning En rik uppsättning anslutningsfunktioner och alternativ
- Tillförlitlighet Epsons beprövade och pålitliga byggkvalitet
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson TM-m30II-SL (512). Utskriftsteknologi: Termisk, Typ: POS-skrivare, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI. Maximal rulldiameter: 8,3 cm, Pappersbredd som stöds: 58 mm – 80 mm (bredd), Maximal utskriftsbredd: 8 cm. Anslutningsteknik: Kabelansluten, USB-kontakt: USB Type-A / USB Type-B. Ljudtrycksnivå (utskrift): 55 dB, Medeltid mellan fel (MTBF): 360 000 h, Automatisk skärares hållbarhet: 2,2 miljoner snitt. Produktfärg: Svart
Surfplatte-POS-lösning
TM-m30II-SL är en allt-i-ett POS-lösning som består av TM-m30II och ett surfplattestativ i en stilren, utrymmesbesparande enhet.
Denna integrerade kassalösning är kompakt, lättanvänd och kostnadseffektiv. Användare kan ansluta en rad surfplattor (säljs inte av Epson) för att skapa en allt-i-ett-kassalösning med förbättrade anslutningsmöjligheter och designelement.
Avancerad anslutning
Periferienheter som skannrar, knappsatser och vågar kan anslutas direkt till TM-m30II-SL och skicka data direkt till surfplattan. Den inkluderar även förbättrad anslutning (USB och Ethernet) och intelligent Server Direct Print-funktion (SDP) och Cloud-funktion (OMS). Den kan även användas med Epsons DM-D70-färgkunddisplay. ”Sync and Charge” ger ström och data via en enda kabel till Android1- eller iOS-enheter.
Kompakt och elegant
Har en lågprofildesign och en glidande klämma som gör att praktiskt taget alla surfplattor kan fästas säkert. Den kan även installeras horisontellt eller vertikalt för att möjliggöra effektivare utrymmeshantering … det finns till och med ett väggmonteringsalternativ.
Lättanvänd och tillförlitlig
Epsons POS-expertis har resulterat i oöverträffad byggkvalitet och förfinad funktionalitet eftersom varje komponent har utvecklats med användarvänlighet i åtanke.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termisk |
| Utskriftshastighet | 250 mm/sec |
| Maximal utskriftsbredd | 8 cm |
| Ljudtrycksnivå (utskrift) | 55 dB |
| Utskriftshastighet (kvitto) | 250 mm/sec |
| Teckenuppsättningar | ANK |
| Kolumnkapacitet | 48/57 |
| Skrivhuvudets livslängd | 150.000.000 Impulse |
Media & Etiketter
| Pappersbredd som stöds | 58 mm - 80 mm (Breite) |
| Maximal rulldiameter | 8.3 cm |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Seriellt interface | No |
| Antal USB 2.0-portar | 3 |
| USB-kontakt | USB Type-A / USB Type-B |
| Strömkontakttyp | Type C |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | No |
| Tablet charge & sync | Yes |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
| Bredd | 140 mm |
| Djup | 214 mm |
| Vikt | 2.9 kg |
| Förpackningsvikt | 5.04 kg |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 390 mm |
| Förpackningsdjup | 410 mm |
| Förpackningshöjd | 245 mm |
| Produkter per pall (UK) | 32 pc(s) |
| Monteringsposition | Vertical |
| Livslängd | 17000000 lines |
| Pallvikt (UK) | 0 g |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 90% |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 360000 h |
| Medelcykler mellan fel (MCBF) | 65000000 |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Autoklipparens hållbarhet | 2.2 million cuts |
Övriga specifikationer
| Typ | POS-skrivare |
| Klippare | Yes |
| Höjd | 255 mm |
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Strömkälltyp | AC |
| Ursprungsland | Philippines |
| Skriva ut tecken | Text, Graphic, Barcode |
| Halvklippare | Yes |
| Inbyggda sensorer detaljer | Paper End Sensor, Paper Near End Sensor |
| Bufferstorlek | 12 KB |
| Teckensnitt | ANK |