Epson TM-T20III kvittoskrivare, ethernet
HÖJDPUNKTER
- Ekonomisk: Automatisk pappersminskning
- Pålitlig: Mekanismens livslängd på 15 miljoner rader
- Snabb utskriftshastighet: Utskriftshastighet på 250 mm/sek
- Flexibel anslutning: Två modeller: 1) USB + Seriell 2) Ethernet
- Trygghet: Epson är Europas nummer ett-tillverkare av kassaskrivare
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson TM-T20III. Utskriftsteknologi: Termisk, Typ: POS-skrivare, Maximal upplösning: 203 x 203 DPI. Maximal rulldiameter: 8,3 cm, Pappersbredder som stöds: 48, 64, 80 mm. Anslutningsteknik: Kabelansluten, Standardinterface: Ethernet. Ljudtrycksnivå (utskrift): 55 dB, Medeltid mellan fel (MTBF): 360 000 h, Autoklipparens hållbarhet: 1,5 miljoner klipp. Produktfärg: Svart
Epson TM-T20III (012): Ethernet, PS, Svart, EU
Kombinationen av snabba utskriftshastigheter, hög tillförlitlighet och ekonomisk drift gör denna skrivare till ett måste för små butiker och specialaffärer, hotell- och restaurangverksamheter samt livsmedelsbutiker.
Prisvärd
Denna lättanvända modell är vår instegsnivå för kassakvittoskrivare och har en utskriftsbredd på 80 mm. Dess automatiska pappersminskning minskar övre och nedre marginaler, radmatningsbredd och streckkodshöjd, vilket möjliggör flexibel kvittoutskrift. Detta övervakar och kontrollerar mängden papper som används. Papperskostnaderna minimeras genom att skriva ut topplogotypen för nästa kvitto innan klippning, så den övre marginalen minskas ytterligare med 12 mm.
Pålitlig
Med medeltiden mellan fel (MTBF) på 360 000 timmar och en mekanismlivslängd på 15 miljoner rader kan du lita på TM-T20III i högvolymutskriftsmiljöer.
Flexibel
TM-T20III levereras med ett inbyggt USB-interface. Du kan välja mellan två modeller: 1) USB + Seriell, 2) Ethernet, vilket gör modellen till en långsiktig investering eftersom det är möjligt att byta anslutning när som helst.
Snabb
Dess utskriftshastighet på 250 mm/sek kan spara tid och dess konkurrenskraftiga pris och driftskostnader kan spara pengar; idealisk när du behöver slå köer snabbt.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termisk |
| Upplösning | 203dpi |
| Utskriftsbredd | 80mm |
| Utskriftshastighet | 250 mm/sec |
| AC-adapter inkluderad | Yes |
| Ljudtrycksnivå (utskrift) | 55 dB |
| Teckenuppsättningar | ANK |
| Skrivhuvudets livslängd | 150 million characters |
Media & Etiketter
| Pappersbredd som stöds | 48, 64, 80 mm |
| Maximal rulldiameter | 8.3 cm |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Ethernet LAN | Yes |
| Standardgränssnitt | Ethernet |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | No |
Batteri & Ström
| AC-inspänning | 24 V |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
| Bredd | 140 mm |
| Djup | 199 mm |
| Vikt | 1.7 kg |
| Förpackningsvikt | 2.49 kg |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningsbredd | 192 mm |
| Förpackningsdjup | 235 mm |
| Förpackningshöjd | 280 mm |
| Produkter per huvudförpackning (ytterförpackning) | 4 pc(s) |
| Huvudlådans (yttre) bredd | 400 mm |
| Huvudlådans (yttre) längd | 490 mm |
| Höjd på huvudlådan (yttre) | 295 mm |
| Produkter per pall | 112 pc(s) |
| Produkter per pallager | 16 pc(s) |
| Produkter per pall (UK) | 168 pc(s) |
| Produkter per pallager (UK) | 24 pc(s) |
| Pallvikt (UK) | 0 g |
| Huvudförpackningens bruttovikt (yttre) | 0 g |
| Pallens bruttovikt | 0 g |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 90% |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 360000 h |
| Medelcykler mellan fel (MCBF) | 60000000 |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Autoklipparens hållbarhet | 1.5 million cuts |
| Certifiering | FCC class A, CE marking, EN55022 Class A, UL, CSA, TÜV |
Övriga specifikationer
| Typ | POS-skrivare |
| Klippare | Yes |
| Höjd | 146 mm |
| Maximal upplösning | 203 x 203 DPI |
| Strömkälltyp | AC |
| Snabbstartguide | Yes |
| Ursprungsland | Philippines |
| Kablar ingår | AC |
| Karaktärstäthet | 22.6 cpi |
| Inbyggda sensorer detaljer | Roll paper cover open sensor, Paper End Sensor, Paper Near End Sensor |
| Bufferstorlek | 45 KB |
| Förare ingår | Yes |