Epson TM-T70II, kvittoskrivare, strömförsörjd USB IF
HÖJDPUNKTER
- Termisk POS-skrivare
- 180 x 180 DPI
- Anslutningsteknik: Trådbunden
- USB-port
- Grå
- 1,7 kg
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
- Liknande produkter
Beskrivning
Epson TM-T70II (024B0). Utskriftsteknik: termisk, Typ: POS-skrivare, Maximal upplösning: 180 x 180 dpi. Maximal rulldiameter: 8,3 cm, Pappersbredd som stöds: 80 mm. Anslutningsteknik: trådbunden, USB-kontakt: USB typ B, Standardinterface: USB. Ljudtrycksnivå (utskrift): 55 dB, Medeltid mellan fel (MTBF): 360 000 h, Ursprungsland: Kina. Produktfärg: grå
Enkel att använda
Idealisk för restauranger, återförsäljare och besöksnäringen. Denna kassakvittoskrivare passar bekvämt under disken eftersom den har samma höjd som de flesta kassalådor och sparar värdefull skrivbordsyta. I kombination med ett brett utbud av anslutningsmöjligheter (USB, Ethernet och Wi-Fi) erbjuder denna kvittoskrivare flexibilitet att installera och använda där det passar er bäst. Kablar och sladdar skyddas också från oavsiktliga spill tack vare det valfria skyddet.
Långvarig
Denna kvittoskrivare är idealisk för intensiva miljöer som kräver konsekvent utskrift i stora volymer. Den har en förbättrad livslängd för utskriftsmekanismen på upp till 17 miljoner rader, samt en livscykel för skrivhuvudet på 120 km och automatisk kapare som kan fortsätta fungera i upp till 1,7 miljoner transaktioner.
Spara pengar
Med den marginallösa papperssparfunktionen kan ni skriva ut kvitton ända ut till kanten. Detta hjälper er att spara pengar, eftersom ni kan skriva ut fler kvitton per rulle, och kan vara ett effektivt miljövänligt tillägg till er verksamhet.
Högkvalitativa kvittoutskrifter
TM-T70II kan skriva ut kvitton i olika gråtoner. Avancerade grafik- och streckkodsutskriftsfunktioner möjliggör mycket anpassade layouter. Logotyper och reklammeddelanden kan enkelt läggas till.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Termisk |
| Utskriftsbredd | 80mm |
| Utskriftshastighet | 250 mm/sec |
| Upplösning | 180dpi |
| Ljudtrycksnivå (utskrift) | 55 dB |
Media & Etiketter
| Stödd pappersbredd | 80 mm |
| Maximal rulldiameter | 8.3 cm |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| USB-port | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Antal USB 2.0-portar | 1 |
| Standard interface | USB |
| USB-kontakt | USB Type-B |
| USB-driven | Yes |
Trådlöst & Nätverk
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
Batteri & Ström
| Strömförbrukning | 100 mA |
Mått, Vikt & Design
| Produktens färg | Grey |
| Bredd | 125 mm |
| Djup | 194 mm |
| Höjd | 114 mm |
| Vikt | 1.7 kg |
| Förpackningens vikt | 2.2 kg |
| Antal per förpackning | 1 pc(s) |
| Förpackningens bredd | 190 mm |
| Paketets djup | 250 mm |
| Paketets höjd | 240 mm |
| Produkter per pall | 112 pc(s) |
| Produkter per pallager | 16 pc(s) |
| Pallens bruttobredd | 80 cm |
| Pallens bruttolängd | 120 cm |
| Pallens bruttohöjd | 181.6 cm |
| Produkter per pall (UK) | 168 pc(s) |
| Produkter per pallager (UK) | 24 pc(s) |
| Pallbredd (UK) | 100 cm |
| Pallens längd (UK) | 120 cm |
| Pallhöjd (UK) | 181.6 cm |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Förvaringstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid förvaring (H-H) | 10 - 90% |
| Genomsnittlig tid mellan fel (MTBF) | 360000 h |
Certifieringar
| Säkerhet | EN, TÜV, GOST-R |
| Certifiering | CE, EN55022 Class A |
Övriga specifikationer
| Typ | POS-skrivare |
| Maximal upplösning | 180 x 180 DPI |
| Ursprungsland | China |
| Kolonnens kapacitet | 80 mm, 56 / 42 |
| Buffertstorlek | 4 KB |
| Mått (BxDxH) | 125 x 194 x 114 mm |