Etiketter, Zebra, Syntetiska, PolyPro 4000D, B: 50,8 mm, H: 25,4 mm, D: 53,09 mm, C: 19 mm
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Stansad etikett
- Rulle
- Rektangel Svart, Vit
- Material: Polypropen (PP)
- Utskriftsteknik: Direkt termisk
- Adhesive type: Permanent
- Etiketter per förpackning: 6800 st
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra PolyPro 4000D. Product colour: Black, White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Doesn’t contain: Bisphenol A (BPA), Latex. Etikettbredd: 5,08 cm, Etiketthöjd: 2,54 cm, Kärndiameter: 1,9 cm. Etiketter per förpackning: 6800 st, Etiketter per rulle: 340 st
Ett vitt syntetiskt polypropen direkttermiskt etikettmaterial som producerar högkontrastbilder när det används med någon Zebra-skrivare. Erbjuder extra hållbarhet och rivmotstånd för användning i nya direkttermiska mobila utskriftsapplikationer, inklusive hållbar hylletikettering i trädgårdscentra och byggvaruhus, samt etikettering av lådor i lager.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direct thermal |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 6800 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 20 |
| Kärndiameter | 1.9 cm |
| Etiketter per rulle | 340 pc(s) |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Etikettbredd | 5.08 cm |
| Etikettens höjd | 2.54 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black, White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
Övriga specifikationer
| Material | Polypropylene (PP) |
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Typ | Die-cut label |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Innehåller inte | Bisphenol A (BPA), Latex |
Relaterade populära produkter
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Label 70 x 26mm, DT, permanent, vit med gul
159,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter, Fraktetiketter
Delfi Label 100 x 150 mm, DT, Thermo Eco, Perm. Klæber
119,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Etiketter, Etiketter för termisk överföring
Delfi Etikett 104 x 51mm, TT, Permanent, Silver Polyester
1.149,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium matt etikett - kontinuerlig rulle: 76 mm x 35 m
89,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium Matte Label - Kontinuerlig rulle: 102 mm x 60 m.
229,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Etiketter för termisk överföring, Zebra Labels
Zebra Armband, Polypropylen( 25,4x279,4mm) Direkt termisk, Z-Band
3.109,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Etiketter för termisk överföring, Zebra Labels
Zebra Z-Select 2000T 102x38mm 12-pack
1.769,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Z-Perform 1000D, etikettrulle, termopapper, 101,6 x 101,6mm
1.109,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium matt etikett - kontinuerlig rulle: 105 mm x 35 m.
99,00 kr Ekskl. moms.


