Star TSP743UII-24, USB, 203dpi, Skärare, Mörkgrå
HÖJDPUNKTER
- Direkttermisk
- 406 x 203 DPI
- Maximal utskriftsbredd: 8 cm Utskriftshastighet: 250 mm/sek
- Inbyggda streckkoder: Code 39, Code 93, Code-128 Codabar Library, ITF, UPC-A, UPC-E
- USB-port
- 1,75 kg
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Star Micronics TSP743U II. Utskriftsteknik: Direkt termisk, Maximal upplösning: 406 x 203 DPI, Utskriftshastighet: 250 mm/sek. USB-port. Stödd pappersbredd: 58, 80, 82,5 mm. Produktfärg: Grå
Byggd på branschframgången för TSP700 från Star Micronics, med en utskriftshastighet på 48 kvitton per minut (250 mm/sek), är TSP700II den bästa enkelstationsskrivaren ni kan förvänta er. TSP700II har nu ett dubbelupplösningsläge för att öka skärpan på all grafik! Iögonfallande grafik för företagslogotyper och/eller kuponger är bara en utskrift bort.
Dess förbättrade och snyggare design har ett nytt topplock som sträcker sig till skrivarkanten vilket gör det svårare för damm och vätskor att tränga in och skada skrivaren. Utöver det utökade locket hjälper ljud- och vibrationsdämpande kanaler i skrivaren att minska utskriftsljud och ger också ett extra skyddslager mot fukt eller damm när den används i tuffare miljöer.
Scan & Kamera
| Inbyggda streckkoder | Code 39, Code 93, Code-128 Codabar Library, ITF, UPC-A, UPC-E |
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direkt termisk |
| Utskriftstyp | Direkt termisk |
| Utskriftshastighet | 250 mm/sec |
| Utskriftsbredd | 58mm, 80mm, 82.5mm |
| Maximal utskriftsbredd | 8 cm |
| Upplösning | 203dpi |
Media & Etiketter
| Maximal etikettbredd | 8.25 cm |
| Mediatjocklek | 0.06-0.15 mm |
| Maximal rulldiameter | 10 cm |
| Pappersbredd som stöds | 58, 80, 82.5 mm |
Anslutning & Portar
| Ethernet LAN | No |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-portar | 1 |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | No |
Batteri & Ström
| AC-adapterns utgångsspänning | 24 V |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Grey |
| Bredd | 147 mm |
| Djup | 213 mm |
| Vikt | 1.75 kg |
| Färg | Nej |
Driftsförhållanden
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84433210 |
| Autoklipparens hållbarhet | 2 million cuts |
| Certifiering | UL, C-UL, TüV, FCC, VCCI, EN55022, CE, Gost |
Övriga specifikationer
| Maximal upplösning | 406 x 203 DPI |
| Höjd | 148 mm |
| Automatisk kapare | Yes |
| Klippare | Yes |