Zebra CS60-HC, BT, 2D, FIPS, BT (5.0), kit (USB), vit
HÖJDPUNKTER
- Handhållen streckkodsläsare Vit
- Typ av scanner: 1D/2D Sensortyp: LED
- Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1 DataBar, MSI, Plessey, U.P.C. Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39
- 1280 x 960 pixlar
- Lutande läsvinkel: -60 - 60°
- Wireless Standard interfaces: Bluetooth, USB
- Bluetooth Low Energy (BLE)
- Typ av strömkälla: AC, Batteri, DC, USB Litiumpolymer (LiPo) 735 mAh
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra CS60-HC. Typ: Handhållen streckkodsläsare, Skannertyp: 1D/2D, Sensortyp: LED. Anslutningsteknik: Trådlös, Standardgränssnitt: Bluetooth, USB, Trådlös räckvidd: 100 m. Produktfärg: Vit, IP-klassning: IP65, Certifiering: FIPS 140-2. Typ av strömkälla: AC, batteri, DC, USB, Batteriteknik: litium-polymer (LiPo), Batterityp: inbyggt batteri. Vikt: 87 g, Bredd: 46 mm, Djup: 109 mm
ULTRA-VERSATIBEL MED EN KONVERTIBEL DESIGN SOM ÄR FÖRSTA I SITTSLAG
Den extremt mångsidiga CS60-HC Healthcare Series Companion Scanner är utformad speciellt för sjukvården och anpassar sig till alla klinikers arbetsflöden. Dess banbrytande design kan enkelt konverteras mellan sladdansluten och sladdlös drift, handhållen och handsfree, allt eftersom dina behov förändras för överlägset investeringsskydd. Och den har ett specialbyggt hölje som ger maximalt skydd mot bakteriespridning, inklusive en sprickfri yta som eliminerar platser där bakterier kan gömma sig.
ANPASSAR SIG TILL ALLA KLINISKA ARBETSFLÖDEN
Som en trådlös följeslagarskanner är CS60-HC tillräckligt liten för att passa alla sjuksköterskors arbetsflöden. Som trådbunden skanner erbjuder CS60-HC kompakt skanning för apoteksdiskar, laboratoriestationer med mera. Oavsett om du köper en sladdansluten eller sladdlös modell från början kan du ändra läge när som helst.
KLINISK MOBILITET i framkant
Med induktiv Qi-laddning, sekundsnabb NFC-tap-to-pair, Bluetooth 5.0 med Wi-Fi-vänligt läge, 18 timmars batteri och Virtual Tether-funktion för att förhindra förlust är den sladdlösa CS60-HC lätt att bära i fickan när klinikerns mobilitet är avgörande.
SYFTESBYGGD FÖR SJUKVÅRDEN
Tack vare en säker LED-sökare, nattläge och ett IP65-tätat hölje som är klart för desinfektion med en sprickfri yta som hjälper till att eliminera platser där bakterier kan gömma sig, är CS60-HC utformad för att användas på hela sjukhuset, inklusive neonatalavdelningen, förlossningsavdelningen och mor-barn-enheten.
Scan & Kamera
| Skannertyp | 1D/2D |
| Optisk sensorupplösning (B x H) | 1280 x 960 pixels |
| Pitch-läsvinkel | -60 - 60° |
| Yaw-läsvinkel | 0 - 360° |
| 2D (matris staplade) streckkoder stöds | Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Stöd för linjära (1D) streckkoder | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1 DataBar, MSI, Plessey, U.P.C. |
Utskrift
| Lutningsläsvinkel | -60 - 60° |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Wireless |
| Standardgränssnitt | Bluetooth, USB |
Trådlöst & Nätverk
| Trådlös räckvidd | 100 m |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Bluetooth lågenergi (BLE) | Yes |
Batteri & Ström
| Strömkälletyp | AC, Battery, DC, USB |
| Strömförbrukning | 400 mA |
| Batteriteknik | Lithium Polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 735 mAh |
| Antal läsningar per laddning | 13000 |
| Laddningstid | 6 h |
| Batterityp | Built-in battery |
| Batteriets livslängd | 18 h |
| Laddningsbas | Yes |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Vit |
| Vikt | 87 g |
| Bredd | 46 mm |
| Djup | 109 mm |
| Höjd | 23 mm |
| Basvikt | 96 g |
| Våglängd | 525 nm |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfuktighet vid lagring (H-H) | 5 - 95% |
| International Protection (IP)-kod | IP65 |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84716070 |
| Certifiering | FIPS 140-2 |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
Övriga specifikationer
| Typ | Handheld bar code reader |
| Sensortyp | LED |
| Ljusnivåer (direkt solljus) | 0 - 108000 lx |
| LED-indikatorer | Yes |
| Mått på bas | 90 x 53 x 61 mm |