Zebra DS8178-HC, BT, 2D, SR, FIPS, USB-kit, vit
HÖJDPUNKTER
- Handhållen streckkodsläsare Vit
- Typ av scanner: 1D/2D Sensortyp: LED
- Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1 DataBar Expanded, Interleaved 2 of 5, MSI, Plessey, U.P.C. Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39
- Lutande läsvinkel: 0 - 360°
- Wireless Standard interfaces: Bluetooth, USB
- Bluetooth Low Energy (BLE)
- Typ av strömkälla: Batteri litiumjon (Li-Ion) 2500 mAh
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra DS8178-HC. Typ: Handhållen streckkodsläsare, Skannertyp: 1D/2D, Sensortyp: LED. Anslutningsteknik: Trådlös, Standardgränssnitt: Bluetooth, USB, Trådlös räckvidd: 100 m. Produktfärg: Vit, International Protection (IP)-kod: IP42. Strömkälla: Batteri, Batteriteknik: Litiumjon (Li-Ion), Batterityp: Inbyggt batteri. Vikt: 235 g, Bredd: 66 mm, Djup: 107 mm
DS8178-HC FIPS SKRIVBORDS-/VÄGGHÅLLARE USB KIT: DS8178-HCMF00BVMWW SCANNER, CBA-U21-S07ZBR SKÄRMAD USB-KABEL, CR8178-SC100FBWW HÅLLARE
Scan & Kamera
| Skannertyp | 1D/2D |
| Pitch-läsvinkel | -60 - 60° |
| Yaw-läsvinkel | -60 - 60° |
| 2D (matris staplade) streckkoder stöds | Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Stöd för linjära (1D) streckkoder | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1 DataBar Expanded, Interleaved 2 of 5, MSI, Plessey, U.P.C. |
Utskrift
| Lutningsläsvinkel | 0 - 360° |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Wireless |
| Standardgränssnitt | Bluetooth, USB |
Trådlöst & Nätverk
| Trådlös räckvidd | 100 m |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Bluetooth lågenergi (BLE) | Yes |
Batteri & Ström
| Strömkälletyp | Battery |
| Inspänning | 5 V |
| Batteriteknik | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal batterier som stöds | 1 |
| Batterikapacitet | 2500 mAh |
| Antal läsningar per laddning | 65000 |
| Batterityp | Built-in battery |
| Batteriets livslängd | 83 h |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Vit |
| Vikt | 235 g |
| Bredd | 66 mm |
| Djup | 107 mm |
| Höjd | 168 mm |
| Våglängd | 528 nm |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 5 - 95% |
| International Protection (IP)-kod | IP42 |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84716070 |
Övriga specifikationer
| Typ | Handheld bar code reader |
| Sensortyp | LED |
Relaterade populära produkter
Companion skannrar, Honeywell Streckkodsläsare, Streckkodsscanners
Honeywell Kit, 1602G 2D POCKETABLE AREA IMAGER
2.409,00 kr Ekskl. moms.
Trådlösa streckkodsläsare, Datalogic Streckkodsläsare, Streckkodsscanners
Datalogic Gryphon GBT4500, Kit, USB, Hälsovård
6.619,00 kr Ekskl. moms.
Robusta streckkodsskannrar, Streckkodsscanners, Zebra Streckkodsläsare
Zebra LI3608: Robust linjär imager, standardräckvidd
3.599,00 kr Ekskl. moms.
Trådbundna streckkodsläsare, Datalogic Streckkodsläsare, Streckkodsscanners
Datalogic QuickScan QD2590, Kit, 2D Mpixel Imager
1.079,00 kr Ekskl. moms.
Ring-/handled streckkodsläsare, Streckkodsscanners, Zebra Streckkodsläsare
Zebra RS5100 ringskanner, SE4770, standardbatteri
9.779,00 kr Ekskl. moms.
Streckkodsscanners, Trådbundna streckkodsläsare
Star Micronics BCR-MPOP1 SKANNARE VITT
1.369,00 kr Ekskl. moms.
Streckkodsscanners, Trådbundna streckkodsläsare
Star Micronics BCR-MPOP1 SKANNARE BLK
1.369,00 kr Ekskl. moms.
Ring-/handled streckkodsläsare, Streckkodsscanners, Zebra Streckkodsläsare
Zebra WT5400, 4,7'', USB-C, BT, NFC, Android,
21.589,00 kr Ekskl. moms.