Zebra Etikett 54,5 x 38,1 mm, DT, 1000D
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande skrivaretikett
- Stansat etikett
- Rulle
- Rektangel Vit
- Material: Papper
- Utskriftsteknologi: Direkttermisk
- Lim typ: Permanent
- Nötningsbeständig
- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Zebra Z-Perform 1000D. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Etikettbredd: 5,5 cm, Etiketthöjd: 3,8 cm, Maximal rulldiameter: 4 cm
Säkerställ en optimal balans mellan pris och prestanda med ett obestruket, slätt och klarvitt standardpapper. Idealiskt för utskrift av streckkodsetiketter och taggar för inomhusbruk. Lämpligt för ett brett spektrum av applikationer, inklusive förpacknings-, frakt- och lådetiketter.
Utskrift
| Utskriftsteknik | Direct thermal |
Media & Etiketter
| Rullar per förpackning | 40 |
| Kärndiameter | 1.9 cm |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Maximal rulldiameter | 4 cm |
| Etikettbredd | 5.5 cm |
| Etikettens höjd | 3.8 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Driftsförhållanden
| Nötningsbeständig | Yes |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
Övriga specifikationer
| Material | Paper |
| Typ | Die-cut label |
| Självhäftande material | Acrylic |
Relaterade populära produkter
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Etikett 40 x 25mm, DT, Permanent, Vit
99,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi Label 70 x 26mm, DT, permanent, vit med gul
159,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter, Fraktetiketter
Delfi Label 100 x 150 mm, DT, Thermo Eco, Perm. Klæber
119,00 kr Ekskl. moms.
Delfi Labels, Direkttermoetiketter, Etiketter
Delfi-etikett 56 x 25 mm, DT, permanent, vit
129,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium Matt Etikett - Stansad rulle: 105 mm x 210 mm, 282 etiketter,
289,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Direkttermoetiketter, Zebra Labels
ZEBRA L 101.600mm x 63.500mm .
1.229,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Etiketter för termisk överföring, Zebra Labels
Zebra Z-Select 2000T 102x38mm 12-pack
1.769,00 kr Ekskl. moms.
Etiketter, Direkttermoetiketter, Zebra Labels
ZEBRA L 101,600 mm x 152,400 mm
1.039,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson högglansetikett – kontinuerlig rulle: 51 mm x 33 m.
189,00 kr Ekskl. moms.
Epson Labels, Etiketter
Epson Premium Matte Label - Stansad rulle: 76 mm x 127 mm,
209,00 kr Ekskl. moms.
Direkttermoetiketter, Etiketter, Zebra Labels
Zebra Etikett 70 x 32mm, DT, 2000D
1.659,00 kr Ekskl. moms.