- Beskrivning
- Ytterligare information
Beskrivning
Motorola LS1203. Sensortyp: Laser, Läshastighet (max): 100 läsningar/s, Våglängd: 650 nm. Standardgränssnitt: RS-232, Keyboard Wedge, USB. Produktfärg: Svart. Ingångsspänning: 5 V, Strömförbrukning: 100 mA. Vikt: 122 g
Denna dubbelriktade LS1203 handskanner hanterar alla 1D-streckkoder och är idealisk för små återförsäljare. Den levererar funktionalitet, egenskaper och tillförlitlighet som behövs för att förbättra operativ effektivitet från kassan till lagerrummet. Den minimerar manuell inmatning — vilket säkerställer noggrannhet i alla kundtransaktioner — och automatiserar pappersbaserade lagerprocesser. Enheten integreras enkelt med flera interface för att säkerställa anslutning till värd- och PC-system.
Hållbar konstruktion med enkelt kretskort
Klarar falltest från 5 fot, vilket avsevärt minskar stilleståndstid och reparationskostnader.
Flera interface: RS232, USB, tangentbordskil (KBW) i en skanner
Förenklar installation och integration, säkerställer framtida kompatibilitet.
Elegant, lätt, ergonomisk design
Maximerar komfort för heldagsanvändning.
Intuitiv skanning och plug-and-play-kapacitet
Minimerar installations- och utbildningstid.
Val av utlöst eller kontinuerligt läge
Säkerställer mångsidig, noggrann skanning vid första försöket.
3 år
Scan & Kamera
| Pitch-läsvinkel | -65 - 65° |
| Yaw-läsvinkel | -60 - 60° |
| Läshastighet (max) | 100 reads/s |
Utskrift
| Lutningsläsvinkel | -30 - 30° |
Anslutning & Portar
| Standardgränssnitt | RS-232, Keyboard wedge, USB |
Batteri & Ström
| Inspänning | 5 V |
| Strömförbrukning | 100 mA |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Svart |
| Vikt | 122 g |
| Våglängd | 650 nm |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 5 - 95% |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84716070 |
Övriga specifikationer
| Sensortyp | Laser |