Zebra MC3400 Full Featured, 2D, SE58, 10,5 cm (4”), Func. Num., IST, hot-swap, USB-C, BT, Wi-Fi (Wi-Fi), NFC, Android, GMS
HÖJDPUNKTER
- 10,2 cm (4") 800 x 480 pixlar Touchscreen
- 6 GB
- Kompatibla minneskort: MicroSD (TransFlash)
- Qualcomm 4490 2,4 GHz
- Android
- Bluetooth Bluetooth Low Energy (BLE) Near Field Communication (NFC) Wi-Fi
- Inbyggd kamera 13 MP
- Inbyggd mikrofon
- Litiumjon (Li-Ion) 7000 mAh
- Svart
Zebra MC3400 Full Featured, 2D, SE58, 10,5 cm (4”), Func. Num., IST, hot-swap, USB-C, BT, Wi-Fi (Wi-Fi), NFC, Android, GMS
MC34, Straight Shooter, LAN, WIFI 6E, BT, NFC, 4.0″ Display, Vibrator, GMS, SE58, 6GB RAM / 128GB UFS, 38 Key, 7000mAh Standard Battery, 5MP FFC 13MP RFC, ROW
17.119,00 kr Ekskl. moms.
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra MC3400. Skärmdiagonal: 10,2 cm (4″), Skärmupplösning: 800 x 480 pixlar, Touch-teknik: Dual-touch. Internt minne: 6 GB, Flashminne: 128 GB, Kompatibla minneskort: MicroSD (TransFlash). Processorfrekvens: 2,4 GHz, Processorfamilj: Qualcomm, Processormodell: 4490. Operativsystem installerat: Android. Wi-Fi-standarder: 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Byggd för tuffa miljöer och moderna arbetsflöden – nu med mer kraft, avancerad skanning, Wi-Fi 6E och 5G.
Vi presenterar de senaste mobila datorerna MC3400 och MC3450 från MC3000-serien. Tillgängliga i rak och pistolgreppform erbjuder dessa enheter 2,5 gånger mer processorkraft för krävande applikationer. Håll kontakten med Wi-Fi 6E, 5G och Private 5G. Förbättra säkerheten med biometrisk ansiktsigenkänning. Njut av enklare datainmatning med ett förbättrat tangentbord och ökad tillförlitlighet med en robust design. Använd Zebra DNA för utökade funktioner och lita på Zebras tjänster för sömlös enhetshantering.
Håll dig uppkopplad var som helst, när som helst
Wi-Fi 6E och 5G säkerställer snabba och pålitliga anslutningar, från påfyllning av delar på produktionsgolvet till avlägsna lagerhörn, inklusive utomhusportar och -gårdar. Med ett nano-SIM och eSIM kan du stödja två nätverk på en enhet.
Välj rätt skanner för jobbet
SE4710 för standardräckvidd, SE4770 för inom-/utomhusapplikationer, SE55 från nära håll upp till 12 meter, för långdistansskanning använd SE58 som skannar upp till 30 meter. Var och en säkerställer snabb och exakt streckkodsinläsning i alla förhållanden.
Produktivitet under hela skiftet
Uppnå produktivitet under hela skiftet med två modeller: pistol och rak. Välj mellan tre tangentbordsalternativ med förbättrad design, som erbjuder större tangenter med optimerat avstånd för snabbare och mer exakt datainmatning – även med handskar.
Scan & Kamera
| Inbyggd kamera | Ja |
| Bakre kameraupplösning (numerisk) | 13 MP |
| Scannertyp | 1D/2D |
| Främre kameraupplösning (numerisk) | 5 MP |
Media & Etiketter
| Wi-Fi-band | Tri-band (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
Skärm
| Skärmdiagonal | 10.2 cm (4″) |
| Displayupplösning | 800 x 480 pixels |
| Touchscreen | Ja |
| Touchscreen-typ | Kapacitiv |
| Typ av skärmglas | Gorilla Glass |
Anslutning & Portar
| Datanätverk | Stöds ej |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C-portar | 1 |
Trådlöst & Nätverk
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| GPS (satellit) | Nej |
| Push-to-Talk (PTT) | Ja |
Ljud
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Högtalare | Mono |
Processor & Minne
| Internminne | 6 GB |
| Flash-minne | 128 GB |
| Kompatibla minneskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maximal storlek på minneskort | 2 TB |
| Processorhastighet | 2.4 GHz |
| Processorfamilj | Qualcomm |
| Processormodell | 4490 |
| Flashminnestyp | UFS |
Programvara & OS
| Operativsystem | Android |
Batteri & Ström
| Batterikapacitet | 7000 mAh |
| Batteriteknik | Litiumjon (Li-Ion) |
| Batterispänning | 3,6 V |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Svart |
| Vikt | 442 g |
| Bredd | 73,5 mm |
| Djup | 208,5 mm |
| Höjd | 37,1 mm |
Driftsförhållanden
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 5 - 95% |
| Drifttemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Förvaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Vibrationssignal | Ja |
Övriga specifikationer
| Touchteknik | Dual-touch |
| Sensor för omgivande ljus | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Antal kärnor | 8 |
| Telefonfunktion | Nej |
| Magnetometer | Ja |
| Ljusstyrka | 600 cd/m² |
| Antal knappar på knappsatsen | 38 |