- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 3200 Vax/Resin. Färgbandslängd: 450 m, färgbandbredd: 6 cm, antal per förpackning: 6 st
Vax/harts-färgband, 60mmx450m (2,36inx1476ft), 3200; High Performance, 25mm (1in) kärna, 6/box
3200 vax/harts-färgbandet är en speciell bläckformulering som ger enastående utskriftskvalitet i kombination med kemikalie- och lösningsmedelsbeständighet. Genom att erbjuda smet- och reptålighet på Zebras bestrukna papper och matta syntetiska etikettmaterial, ger detta färgband utmärkt hållbarhet i tuffa miljöer. Idealiskt för applikationer där etiketter utsätts för lösningsmedel eller kemikalier, utsätts för nötning eller friktion, används utomhus, appliceras på kemikaliefat eller exponeras för vatten, ånga, alkali- eller syralösningar. UL/cUL-certifierat. Vax/harts-färgband ger god nötnings- och kemikaliebeständighet. Idealiskt för användning med toppskiktsbehandlat papper och matta syntetiska material, samt i applikationer med måttlig till kraftig exponering för kemikalier eller nötning.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 450 m |
| Bandbredd | 6 cm |
| Bandmaterial | Wax-Resin |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |