- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5100 Resin. Färgbandslängd: 450 m, Färgbandsbredd: 11 cm, Antal per förpackning: 6 st
Hartsfärgband, 110mmx450m (4,33inx1476ft), 5100; Premium, 25mm (1in) kärna, 6/box
5100 premium hartsfärgband erbjuder exceptionell värme-, kemikalie- och nötningsbeständighet, och är ett utmärkt val för utskrift av extremt täta streckkoder och högupplöst grafik. Idealiskt för applikationer där etiketter utsätts för höga temperaturer och tuffa miljöer: märkning av kretskort (PCB), ersättning för laminerade etiketter eller resistens mot extrema kemikalier. Ultrahög temperaturbeständighet i kombination med Zebras Z-Supreme-etikettmaterial. UL/cUL-certifierad. För användning på matta och blanka syntetmaterial
Media & Etiketter
| Bandlängd | 450 m |
| Bandbredd | 11 cm |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |