- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 2300 vax. Bandlängd: 74 m, Bandbredd: 3,3 cm, Antal per låda: 12 st
Få resultat av hög kvalitet och hållbarhet med äkta Zebra-färgband. Välj mellan tre typer av termiska färgband för att matcha dina applikationsbehov:
– Vaxband för standardtryck på pappersmaterial
– Vax/harts-band för utmärkt motståndskraft mot kemikalier på papper och syntetmaterial
– Harts-band för ultimat hållbarhet mot kemikalier och värme på syntetmaterial
Media & Etiketter
| Bandlängd | 74 m |
| Bandbredd | 3.3 cm |
| Rullar per förpackning | 12 |
| Kärndiameter | 1.2 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
| Antal per låda | 12 pc(s) |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
Övriga specifikationer
| Material | Wax |
Relaterade populära produkter
Färgband för etikettskrivare
Zebra färgband för termisk överföring Cartridge Pack
1.289,00 kr Ekskl. moms.
Färgband för etikettskrivare
Star Micronics RC700BR TT Ribbon - Svart, Röd - 1 förpackning-
99,00 kr Ekskl. moms.
Färgband för etikettskrivare
ZEBRA Färgband, färg-YMCKO, 58mmx148m, 300 imager, ZC300
589,00 kr Ekskl. moms.