Bixolon SLP-DX223, Labelprinter, DT, 300dpi, USB
HØJDEPUNKTER
- Direkte termisk
- 300 x 300 DPI
- Udskriftsfarver: Sort
- Maksimal udskriftsbredde: 5,69 cm Udskriftshastighed: 100 mm/sek
- Indbyggede stregkoder: 1D, 2D, AZTECCODE, CODABAR (NW-7), Code 11, Code 39, Code 93, Code-128 Codabar Library, Data Matrix, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, IMB, Industrial 2/5, Interleaved 2/5, MicroPDF417, PDF417, POSTNET, QR Code, TLC39, UPC-A, UPC-E
- Tilslutningsteknologi: Kablet
- USB-port
- 1,36 kg
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Bixolon SLP-DX223. Udskriftsteknologi: Direkte termisk, Maksimal opløsning: 300 x 300 DPI, Udskriftshastighed: 100 mm/sek. Forbindelsesteknologi: Kablet, USB-port. Understøttet papirbredde: 15 – 60 mm. Product colour: Black
– Slank og Premium
– 2 tommer Direkte termisk
– Desktop Labelprinter
Avanceret ydeevne
– Udskriftshastighed op til 4 ips (100 mm/s)
– Hurtig databehandlingshastighed for forskellige typer labels
Smart Media detection™
– Automatisk papirdetektering såsom gap-medie, sort mærke-medie og kortlængde mediepapir
Label artist™
– Bixolon leverer sit brugerdefinerede etiketdesignprogram som en pakke. Det understøtter databaseforbindelse samt tekst, tegning af linjer og bokse, alle former for grafik og 1D/2D-stregkodeudskrivning.
Dobbelt interface
– Standard: Seriel + USB
– Valgfrit: Ethernet + WLAN* + USB
Brugervenligt design
– Nem papirindføring med justerbar papirguide
– Pause- og annulleringsfunktionstaster
Kraftfuld kompatibilitet
– SLP-DX223 er fuldt kompatibel med markedsledende programmeringssprog; SLCS, BPL-Z™, BPL-E™
Scan & Kamera
| Indbyggede stregkoder | 1D, 2D, AZTECCODE, CODABAR (NW-7), Code 11, Code 39, Code 93, Code-128 Codabar Library, Data Matrix, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, IMB, Industrial 2/5, Interleaved 2/5, MicroPDF417, PDF417, POSTNET, QR Co |
| Printteknologi | Direkte termisk |
| Maksimal udskrivningsbredde | 5.69 cm |
| Sprog til sidebeskrivelse | BPL |
| Minimum printlængde | 6 mm |
| Udskrivningshastighed | 4 lpm |
| Farver til udskrivning | Black |
Medie & Labels
| Mediets tykkelse | 0.06 - 0.2 mm |
| Maksimal rullediameter | 13 cm |
| Understøttet papirbredde | 15 - 60 mm |
Skærm
| Skærm | No |
| Indbygget display | No |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| USB-port | Yes |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| RS-232-porte | 1 |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | No |
Processor & Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 MB |
| Flash-hukommelse | 128 MB |
Software & Styresystem
| Understøttede Windows-operativsystemer | Yes |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Yes |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Yes |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 120 mm |
| Dybde | 230 mm |
| Højde | 170 mm |
| Vægt | 1.36 kg |
| Farve | Nej |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Certificeringer
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Øvrige specifikationer
| Maksimal opløsning | 300 x 300 DPI |
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84433210 |
| Navigationstast | Yes |
| LED-indikatorer | Yes |
