Elo 2202L 22-tommer bred LCD-skærm, Full HD, projiceret kapacitiv 10-touch, USB-controller,
HØJDEPUNKTER
- Fingeraftryksscanner: Den biometriske fingeraftryksscanner kan tilsluttes for at give et sikkert og hurtigt login
- MSR: Elo tilbyder fleksibilitet til at integrere betalingsenheder, herunder en Magtek 3-spors krypterbar MSR-betalingsterminal
- Stregkodescanner: Forbedr selvbetjeningskassen og priskontrollen ved at koble en højtydende stregkodescanner til Elo-berøringsskærmen
- NFC: NFC-adapteren (Near Field Communication) kan integreres til nemme mobilbetalinger med blot et tryk på telefonen.
Elo 2202L 22-tommer bred LCD-skærm, Full HD, projiceret kapacitiv 10-touch, USB-controller,
21,5”, TFT LCD, 16:9, 1920 x 1080 @ 50/60Hz, PCAP, VGA, HDMI, Combo Jack, DC-stik, USB Type B, USB 2.0 Type A, 4x Micro USB, 326,9 x 526,9 x 42,7 mm, Antirefleks uden stander, Sort
3.889,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
- Lignende produkter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions 2202L. Displaydiagonal: 54,6 cm (21,5″), Displayopløsning: 1920 x 1080 pixel, HD-type: Full HD, Displayteknologi: LCD, Responstid: 14 ms, Naturligt billedformat: 16:9, Betragtningsvinkel, horisontal: 178°, Betragtningsvinkel, vertikal: 178°. Indbyggede højttaler(e). Indbygget USB-hub, USB-hub version: 2.0. VESA-montering. Product colour: Black
2202L
Touchscreenmonitor
Elo 02-serien af touchscreenmonitorer er designet med en ensartet stil på tværs af alle størrelser og omfatter fire muligheder – en 19-tommers skærm med kvadratisk billedformat og 22-, 24- og 27-tommers skærme med bredformat. Med en kompakt formfaktor og et rent design for nem integration er 02-seriens monitorer velegnede til salgssteder, informationssteder, skiltning og hospitality-applikationer. Og med en række forskellige eksterne enheder kan monitorerne omdannes til at opfylde kravene i din plantegning.
Brillante skærme fra 19 til 27″
De brillante touchskærme med Elos brancheførende TouchPro® PCAP-teknologi tilbyder brede betragtningsvinkler med upåklagelig billedklarhed, opløsning og lystransmission for præcis touchrespons og levende billeder. Med op til 10 aktiverede berøringer giver 02-Series Monitors en tablet-lignende oplevelse.
Elo Edge Connect™ giver dig mulighed for at gøre mere!
Elo Edge Connect-systemet er bygget med tanke på alsidighed og tilbyder et bredt udvalg af muligheder for periferiudstyr. Uanset om det er til endeløse gange, selvbestilling eller samarbejde, kan du problemfrit fastgøre enhver kombination af op til fire perifere enheder til kanten af touchskærmen og skabe en skræddersyet løsning. Og du kan tilføje eller flytte dem senere, når dine behov ændrer sig!
En til dig.
En til dine kunder. Tilbyd dine kunder et interaktionspunkt ved at tilføje en touchscreen, så de kan gennemgå deres transaktioner, deltage i loyalitetsprogrammer eller se den seneste kampagne.
Én til dig.
Én til dine kunder. Giv dine kunder et interaktionspunkt ved at tilføje en touchscreen, så de kan gennemgå deres transaktioner, deltage i loyalitetsprogrammer eller se de seneste kampagner. Elo touchscreenmonitor i dobbeltmonitorkonfigurationMontering med fleksibilitetKunderne kræver en problemfri shoppingoplevelse fra første skridt ind i butikken til betaling. Fra de standere, der følger med monitorerne, til stangmonteringer, hyldemonteringer, vægmonteringer og VESA-monteringer fra tredjepart kan touchscreenene integreres med lethed.
– Tilpasning
Elo tilbyder tilpassede løsninger med alt fra mindre modifikationer til helt nye designs. Hvis du har brug for noget tilpasset.
– Global rækkevidde
Elo-produkter distribueres og er tilgængelige over hele kloden. Hvert 21. sekund installeres en Elo-touchscreen et sted i verden.
– Lang levetid
Vi gør alt, hvad vi kan, for at minimere designændringer, og vi har haft nogle monitorer tilgængelige for bestilling i over syv år
Bygget til at holde
02-seriens Touchscreen-skærme leverer den kvalitet og pålidelighed, Elo er kendt for, og er understøttet af vores 3-årige standardgaranti med en valgfri forlængelse til 5 år. Vi designer, bygger og er ansvarlige for den komplette løsning, med touch integreret fra starten.
3 år
Scan & Kamera
| Indbygget kamera | Nej |
| Betragtningsvinkel, vandret | 178° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 178° |
Medie & Labels
| Markedspositionering | Erhverv |
Skærm
| Skærmdiagonal | 54.6 cm (21.5") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Naturlig billedformat | 16:9 |
| Displayteknologi | LCD |
| Berøringsskærm | Ja |
| Paneltype | TFT |
| Skærmens form | Flat |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Vis antal farver | 16.7 million colours |
| Touchscreen teknologi | Projected capacitive system |
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| HDMI | Yes |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| VESA-montering | Ja |
| Interface til panelmontering | 100 x 100 mm |
| Skærmvisning (OSD) | Yes |
| Sprog til skærmvisning (OSD) | Simplified Chinese, Traditional Chinese, German, English, Spanish, French, Italian, Japanese, Korean, Russian |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 16 kWh |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Not available |
| Skærmens lysstyrke (peak) | 250 cd/m² |
| Display brightness (typical) | 225 cd/m² |
Tilslutning & Porte
| USB Touch-port | Yes |
| Antal VGA-porte (D-Sub) | 1 |
| DC-indgangsstik | Yes |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB upstream-porttype | USB Type-A, USB Type-B |
| Udgang til hovedtelefoner | No |
| Antal USB Touch-porte | 1 |
| USB hub version | 2.0 |
| Åbning til kabellås | No |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | HDMI, VGA |
Lyd
| Indbyggede højttalere | Ja |
| Antal højtalere | 2 |
| RMS nominel effekt | 4 W |
Processor & Hukommelse
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 400, 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 500, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800 (WXGA), 1366 x 768, 1440 x 900 (WXGA+), 1680 x 1050 (WSXGA+) |
Batteri & Strøm
| Strømforbrug (typisk) | 16.78 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.69 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.28 W |
| AC-indgangsspænding | 100 - 240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Bredde (uden stativ) | 326.9 mm |
| Dybde (uden stativ) | 526.9 mm |
| Højde (uden stativ) | 42.7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4.75 kg |
| Pakkebredde | 477 mm |
| Pakkens dybde | 617 mm |
| Pakkehøjde | 260 mm |
| Pakkevægt | 10.8 kg |
| Bredde (med stativ) | 383.8 mm |
| Dybde (med stativ) | 526.9 mm |
| Højde (med stativ) | 193.4 mm |
| Vægt (med stativ) | 6.75 kg |
| Pakke-type | Box |
Driftsforhold
| International Protection (IP) kode | IPX1 |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
| IK code | IK06 |
Øvrige specifikationer
| HD-type | Full HD |
| Touch-teknologi | Multi-touch |
| Antal samtidige berøringspunkter | 10 |
| Svartid | 14 ms |
| Digital vandret frekvens | 30 - 82 kHz |
| Digital lodret frekvens | 50 - 75 Hz |
| Højdejustering | No |
-
Elo 2202L 22-tommer bred LCD-skærm, Full HD, projiceret kapacitiv 10-touch, USB-controller,
4.891,00kr. Ekskl. momsTilføj til kurv