Elo I-Series 2.0, 39,6 cm (15,6”), projiceret kapacitiv, Full HD, USB, BT, Ethernet, Wi-Fi, Intel Celeron, SSD
HØJDEPUNKTER
- Alt-i-én tablet-pc Sort 100 W
- Intel® Celeron® G4900T 2,9 GHz processorkerner: 2
- Touchscreen 39,6 cm (15,6") Full HD 1920 x 1080 TFT-LCD
- 4 GB DDR4-SDRAM 2666 MHz 1 x 4 GB
- 128 GB SSD
- Intel® UHD Graphics 610
- Wi-Fi 5 (802.11ac) Ethernet LAN 10,100,1000 Mbit/s Bluetooth 5.0
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions I-Series 2. Produkttype: Alt-i-én tablet-pc. Skærmdiagonal: 39,6 cm (15,6″), HD-type: Full HD, skærmopløsning: 1920 x 1080 pixels, Touchscreen, skærmform: Flad, paneltype: TFT-LCD. Processorfamilie: Intel® Celeron®, processorfrekvens: 2,9 GHz. Intern hukommelse: 4 GB, Intern hukommelsestype: DDR4-SDRAM. Samlet lagerkapacitet: 128 GB, Lagermedie: SSD. Model for indbygget grafikkort: Intel® UHD Graphics 610. Product colour: Black
I-Series 2 med Intel
Elo’s I-Series 2 med Intel leverer computing i kommerciel kvalitet med funktioner, sikkerhed og enterprise-infrastruktur fra en kraftfuld, Intel-baseret platform – alt sammen i et slankt, men robust fast tablet-formfaktor.
Bygget på en modulær platform og tilgængelig med enten 15″ eller 22″ skærme kan I-Series med Intel findes i installationer over hele verden – fra interaktion i butik og point-of-sale til selvbetjening, hospitality og kontormiljøer. Anvendelsesmulighederne er stort set ubegrænsede.
Uendelig alsidighed
Elo I-Series tilbyder alsidighed på tværs af miljøer. Fra detailhandel og underholdning til virksomhedskontorer og skiltning er I-serien et fremragende valg til at opfylde kravene til kontinuerlig offentlig brug.
Funktionsrig
Intel-platform.
Windows, ChromeOS
Flex eller Linux.
Elo’s I-Series udnytter den pålidelighedstestede ydeevne og sikkerhed fra Intels 9. generations processorer og vPro™-platform. Fås med Windows 10, ChromeOS Flex eller – for ekstra fleksibilitet – tilbyder I-Series modeller uden OS, alle forudtestet med Linux SuSE, Ubuntu og Red Hat-operativsystemer, så virksomheder kan få den løsning, der passer bedst til dem.
Konfigurer med Elo Edge Connect
Bygget med alsidighed for øje tilbyder Elo Edge Connect-systemet et bredt udvalg af periferiudstyr, der problemfrit kan fastgøres til kanten af touchskærmen. Og du kan tilføje eller udskifte dem senere, når dine behov ændrer sig.
Stativer & Beslag
Med et standard VESA-beslag giver vi dig fleksibiliteten til at montere vores produkter, som du ønsker.
Få Ro i Sindet Med EloCare
EloCare er service og support fra de mennesker, der kender dine Elo-produkter bedst. Fra udvidede garantier og on-site udskiftning til avanceret enhedsudskiftning og feltservice vil de højt kvalificerede Elo tekniske specialister få dig op at køre.
3 år
Scan & Kamera
| Indbygget kamera | No |
Medie & Labels
| Lagringsmedier | SSD |
Skærm
| Skærmdiagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | Full HD |
| LED-baggrundsbelysning | Yes |
| Naturlig billedformat | 16:9 |
| Skærmlysstyrke | 300 cd/m² |
| Skærmens form | Flat |
| VESA-montering | Yes |
| Interface til panelmontering | 75 x 75 mm |
| Paneltype | TFT-LCD |
Tilslutning & Porte
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A-porte antal | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| SSD interface | SATA |
Trådløs & Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi-standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Lyd
| Antal højtalere | 2 |
| RMS nominel effekt | 4 W |
Processor & Hukommelse
| Processorfamilie | Intel® Celeron® |
| Producent af processor | Intel |
| Processormodel | G4900T |
| Processorhastighed | 2.9 GHz |
| Processorkerner | 2 |
| Processortråde | 2 |
| Processor-cache | 2 MB |
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
| Type intern hukommelse | DDR4-SDRAM |
| Hukommelsespladser | 2 |
| Type hukommelsesslot | SO-DIMM |
| Hukommelsens clockhastighed | 2666 MHz |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 4 GB |
| Samlet lagerkapacitet | 128 GB |
| Type optisk drev | No |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 128 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SSD-kapacitet | 128 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortmodel | Not available |
| Integreret grafikkort | Yes |
| Integreret grafikkortmodel | Intel® UHD Graphics 610 |
| Familie af indbyggede grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Processor-cache-type | Smart Cache |
| Hukommelsesformfaktor | DIMM/SO-DIMM |
| Version af Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
Software & Styresystem
| Operativsystem installeret | No |
Batteri & Strøm
| Strøm fra AC-adapter | 100 W |
| AC-adapterens frekvens | 50-60 Hz |
| AC-adapterens indgangsspænding | 100 - 240 V |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Pakkebredde | 462 mm |
| Pakkens dybde | 216 mm |
| Pakkehøjde | 346 mm |
| Pakkevægt | 4.3 kg |
| Bredde (uden stativ) | 384.2 mm |
| Dybde (uden stativ) | 246.4 mm |
| Højde (uden stativ) | 43.8 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2.2 kg |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Certificeringer
| Produkttype | All-in-One tablet PC |
| Overholdelsescertifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), CB, UKCA, CCC, China Compulsory Certification (CCC), VCCI, Norma Oficial Mexicana (NOM) |
Øvrige specifikationer
| Touch-teknologi | Multi-touch |
| Svartid | 25 ms |
| Indbyggede højttalere | Yes |