Epson PP Matte Label Premium, udstanset rulle, 102 mm x 51 mm, 535 Labels

HØJDEPUNKTER
- Selvklæbende printerlabel
- Udstanset label
- Rulle Formål: Universal
- Rektangel Hvid
- Printteknologi: Inkjet
- Klæbetype: Permanent
- Varmebestandig
- Labels pr. pakke: 9630 stk.
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Epson PP Matte Label Premium, udstanset rulle, 102 mm x 51 mm, 535 Labels. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Labelbredde: 10,2 cm, Labelhøjde: 5,1 cm, maksimal rullediameter: 10,1 cm. Labels pr. pakke: 9630 stk., Labels pr. rulle: 535 stk. Oprindelsesland: Polen
Hvide matte inkjet-belagte polypropylenlabels med vandbaseret akrylklæber
PP Mat Premium Labels er modstandsdygtige over for vand, varme og de fleste kemikalier og kan bruges til smudge-fri, præcis og scannbar inkjetprint i fuld farve. En vandbaseret akrylklæber giver fremragende vedhæftning og UV-stabilitet for permanente, pålidelige resultater efter behov.
Produktanvendelse
• Produktlabels
• Produktion
• Sundhedsvæsen og apotek
• GHS-kemikalielabels
• Forsendelseslabels
| Print-teknologi | Inkjet |
Medie & Labels
| Labels pr. pakke | 9630 pc(s) |
| Ruller pr. pakke | 18 |
| Kernens diameter | 4.6 cm |
| Labels pr. rulle | 535 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Maksimal rullediameter | 10.1 cm |
| Label-bredde | 10.2 cm |
| Label-højde | 5.1 cm |
| Selvklæbende materiale | Acrylic |
Trådløs & Netværk
| Kompatible produkter | ColorWorks C3500<br />ColorWorks C4000 |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | White |
| Type finish | Matte |
| Format | Roll |
| Formål | Universal |
| Form | Rectangle |
Driftsforhold
| Vandafvisende | Yes |
| Varmebestandig | Yes |
Øvrige specifikationer
| Oprindelsesland | Poland |
| Type | Die-cut label |
| Type klæbemiddel | Permanent |