Epson PP Matte Label Premium, stansad rulle, 102 mm x 51 mm, 535 etiketter
HÖJDPUNKTER
- Självhäftande etikett för skrivare
- Stansad etikett
- Rull Ändamål: Universal
- Rektangel Vit
- Utskriftsteknik: Bläckstråle
- Typ av självhäftande: Permanent
- Värmebeständig
- Etiketter per förpackning: 9630 st(er)
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Epson PP Matte Label Premium, stansad rulle, 102 mm x 51 mm, 535 etiketter. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Etikettbredd: 10,2 cm, Etiketthöjd: 5,1 cm, Maximal rulldiameter: 10,1 cm. Etiketter per förpackning: 9630 st, Etiketter per rulle: 535 st. Ursprungsland: Polen
Vita matta bläckstrålebelagda polypropylenetiketter med vattenbaserat akrylhäftämne
PP Matte Premium-etiketterna är motståndskraftiga mot vatten, värme och de flesta kemikalier och kan användas för kladdfri, exakt och skanningsbar bläckstråleutskrift i fullfärg. Ett vattenbaserat akrylhäftämne ger utmärkt vidhäftning och UV-stabilitet för permanenta, tillförlitliga resultat vid behov.
Produktanvändning
• Produktetiketter
• Tillverkning
• Hälso- och sjukvård samt apotek
• GHS-kemikalieetiketter
• Fraktetiketter
Utskrift
| Utskriftsteknik | Inkjet |
Media & Etiketter
| Etiketter per förpackning | 9630 pc(s) |
| Rullar per förpackning | 18 |
| Kärndiameter | 4.6 cm |
| Etiketter per rulle | 535 pc(s) |
| Typ av etikett | Self-adhesive printer label |
| Maximal rulldiameter | 10.1 cm |
| Etikettbredd | 10.2 cm |
| Etikettens höjd | 5.1 cm |
| Typ av lim | Permanent |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | White |
| Format | Roll |
| Form | Rectangle |
Certifieringar
| Kompatibla produkter | ColorWorks C3500<br />ColorWorks C4000 |
| Syfte | Universal |
Övriga specifikationer
| Typ av ytbehandling | Matte |
| Ursprungsland | Poland |
| Typ | Die-cut label |
| Självhäftande material | Acrylic |
| Vattenavvisande | Yes |
| Värmetålig | Yes |