RAM Mounts GDS hardwire-oplader – 10-30 VDC indgang – 12 VDC udgang – stor DC 5,5 mm
HØJDEPUNKTER
- Hardwire-oplader inkluderer 5,5 mm han-barrel-stik; 10-32 VDC inputområde, 12 VDC output
- Undgå ny ledningsføring ved opgradering af enheder ved at frakoble strømstikket og tilslutte nye opladerkomponenter
- En del af GDS® Ecosystem™ for at holde enheder beskyttet, tilsluttet og opladet i næsten enhver applikation
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
RAM Mounts RAM-GDS-CHARGE-V10-1U. Formål: Dockingstation, strømforsyningstype: Auto, indgangsspænding: 10-30 V. Produktfarve: Sort, rød. Overensstemmelsescertifikater: CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC), RCM, RoHS, UKCA, certificering: E-Mark. Indeholder ikke: Cadmium, bly, kviksølv. Udvendig diameter: 5,5 mm, kabellængde: 1,2 m, vægt: 140 g
GDS® Modular Hardwire Charger med 5,5 mm stort DC-hanstik-kabel er den ideelle løsning til at levere strøm til enhver RAM®- eller GDS®-dockingstation med DC-strøm. Når det er tid til at opgradere, undgå da enhver ny ledningsføring ved blot at frakoble strømstikket og tilslutte de nye opladerkomponenter. Denne hardwire-oplader har en indgang på 10-32 VDC, hvilket gør den ideel til de fleste køretøjsapplikationer. Altid beskyttet. Altid forbundet.®
3 år
Tilslutning & Porte
| Kabellængde | 1.2 m |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | DC |
Batteri & Strøm
| Strømforsyningstype | Auto |
| Indgangsspænding | 10 - 30 V |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 3.5 A |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Humidity resistant, Over voltage, Reverse polarity, Short circuit |
Mål, Vægt & Design
| Formål | Dockingstation |
| Produktfarve | Black, Red |
| Pakke-type | Polybag |
| Outer diameter | 5.5 mm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| International Protection (IP) kode | IP66 |
Certificeringer
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | Yes |
| Overholdelsescertifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC), RCM, RoHS, UKCA |
Øvrige specifikationer
| Vægt | 140 g |
| Certificering | E-Mark |
| Indeholder ikke | Cadmium, Lead, Mercury |
