RAM Mounts GDS hardwire-oplader – SAE/åbne ledningsender – 10-30 V DC-indgang – 5-12 V DC-udgang – 25 W – Power Delivery – USB-C-stik
HØJDEPUNKTER
- Hardwire-opladeren har USB Type-C hanstik med indgang på 10-30 VDC og udgang på 5-12 VDC
- Understøtter Power Delivery
- Ved opgradering af enheder undgår De omkabling ved at frakoble strømstikket og tilslutte nye opladerkomponenter
- En del af GDS® Ecosystem™ til at holde enheder beskyttet, forbundet og opladet i næsten enhver anvendelse
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
RAM Mounts RAM-GDS-CHARGE-V21CU. Formål: Dockingstation, strømforsyningstype: Indendørs, indgangsspænding: 10-30 V. Produktfarve: Sort, orange. Kabellængde: 1 m, vægt: 204,116567 g. Emballagetype: Polybag
GDS® Modular 10-30 V Power Delivery (25 W) USB-C hardwire-oplader med hanstik (RAM-GDS-CHARGE-V21CU) er den ideelle løsning til at levere strøm til enhver USB Type-C GDS®-løsning til køretøjer. Ved at tilslutte direkte til køretøjets strømkilde leverer GDS®-opladeren op til 12 V USB Type-C-strøm til Deres enhed. Når det er tid til at opgradere, undgå da enhver ny ledningsføring ved blot at frakoble strømstikket og tilslutte de nye opladerkomponenter. Denne oplader understøtter Power Delivery. Altid beskyttet. Altid tilsluttet.
3 år
Tilslutning & Porte
| Kabellængde | 1 m |
Batteri & Strøm
| Strømforsyningstype | Indendørs |
| Indgangsspænding | 10 - 30 V |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 2.5 A |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Over voltage, Reverse polarity, Short circuit |
Mål, Vægt & Design
| Formål | Dockingstation |
| Produktfarve | Black, Orange |
| Pakke-type | Polybag |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
Øvrige specifikationer
| Vægt | 204.116567 g |