RAM Mounts GDS® modulær 10-30V Power Delivery fastkablet oplader med han USB Type-C
HØJDEPUNKTER
- Fastkablet oplader inkluderer USB Type-C hanstik med input på 10-30 V DC og output på 5-15 V DC
- Understøtter Power Delivery
- Ved opgradering af enheder undgår du omkabling ved at frakoble strømstikket og tilslutte nye opladerkomponenter
- En del af GDS® Ecosystem™ for at holde enheder beskyttet, forbundet og opladet i næsten enhver anvendelse
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
RAM Mounts RAM-GDS-CHARGE-V3C-3U. Opladertype: Auto, Strømkildetype: DC. Indgangsspænding: 10 – 30 V, Maksimal udgangsspænding: 15 V, AC-adapterens udgangsstrøm: 3 A. Strømbeskyttelsesfunktioner: Overspænding, Omvendt polaritet, Kortslutning. Kabellængde: 1 m, Produktfarve: Sort
GDS® modulær fastkablet oplader er den ideelle løsning til at levere strøm til enhver USB Type-C GDS® køretøjsløsning. Ved at tilslutte direkte til køretøjets strømkilde leverer GDS® opladeren op til 15 V USB Type-C-strøm til Deres enhed. Når det er tid til at opgradere, undgå da enhver ny ledningsføring ved blot at frakoble strømstikket og tilslutte de nye opladerkomponenter. Denne oplader understøtter Power Delivery. Altid beskyttet. Altid tilsluttet.
3 år
Tilslutning & Porte
| Kabellængde | 1 m |
Trådløs & Netværk
| Trådløs opladning | No |
Batteri & Strøm
| Opladertype | Auto |
| Indgangsspænding | 10 - 30 V |
| Maksimal udgangsspænding | 15 V |
| AC-adapterens udgangsstrøm | 3 A |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Over voltage, Reverse polarity, Short circuit |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Output current (15V) | 3 A |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
Certificeringer
| Overholdelsescertifikater | WEEE, RoHS, CE, RCM, Federal Communications Commission (FCC) |
Øvrige specifikationer
| Strømkildetype | DC |
| Antal samtidigt tilsluttede enheder (maks.) | 1 |
| Vægt | 208.65249 g |
| Certificering | UL 62368-1 |