Zebra DS8178-HC FIPS PRÆSENTATIONS-LADESTATION HURTIG
HØJDEPUNKTER
- Håndholdt stregkodelæser Hvid
- Scannertype: 1D/2D Sensortype: LED
- Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1 DataBar Expanded, Interleaved 2 of 5, MSI, Plessey, U.P.C. Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39
- Vippelæsningsvinkel: 0 - 360°
- Kablet & Trådløs Standardgrænseflader: RS-232, USB, Keyboard wedge
- Bluetooth Low Energy (BLE)
- Strømkildetype: Batteri Lithium-Ion (Li-Ion) 2500 mAh
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra DS8178-HC. Type: Håndholdt stregkodelæser, Scannertype: 1D/2D, Sensortype: LED. Forbindelsesteknologi: Kablet & Trådløs, Standardgrænseflader: RS-232, USB, Keyboard wedge, Trådløs rækkevidde: 100 m. Produktfarve: Hvid, International beskyttelseskode (IP): IP42. Strømkildetype: Batteri, Batteriteknologi: Lithium-Ion (Li-Ion), Batteritype: Indbygget batteri. Vægt: 235 g, Bredde: 66 mm, Dybde: 107 mm
Zebras premium DS8178-HC trådløse scanner er specialudviklet til sundhedsmiljøer og klinikeres arbejdsgange. Med enestående ydeevne til at læse selv de mest krævende stregkoder under alle forhold kan klinikere holde fokus på patientpleje. To udskiftelige strømmuligheder kan skiftes når som helst, direkte på jeres lokation, hvilket giver fleksibilitet til at imødekomme skiftende forretningsbehov og samtidig beskytter jeres oprindelige investering.
3 år
Scan & Kamera
| Scannertype | 1D/2D |
| Tilt læsevinkel | 0 - 360° |
| Pitch-aflæsningsvinkel | 0 - 60° |
| Yaw-aflæsningsvinkel | 0 - 60° |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Aztec Code, Composite Codes, Data Matrix, Han Xin, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, QR Code, TLC-39 |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1 DataBar Expanded, Interleaved 2 of 5, MSI, Plessey, U.P.C. |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Wired & Wireless |
| Standard interfaces | RS-232, USB, Keyboard wedge |
| PC-forbindelse | RS-232/USB |
Trådløs & Netværk
| Trådløs rækkevidde | 100 m |
| Bluetooth-version | 4.0 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
Batteri & Strøm
| Indgangsspænding | 5 V |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Batterikapacitet | 2500 mAh |
| Antal læsninger pr. opladning | 65000 |
| Batteritype | Built-in battery |
| Batteriets levetid | 83 h |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Hvid |
| Bredde | 66 mm |
| Dybde | 107 mm |
| Bølgelængde | 528 nm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
| International Protection (IP) kode | IP42 |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84716070 |
Øvrige specifikationer
| Type | Handheld bar code reader |
| Sensortype | LED |
| Strømkildetype | Battery |
| Vægt | 235 g |
| Højde | 168 mm |