Zebra DS8208, 2D, Dual-IF, kit (USB), sort
HØJDEPUNKTER
- Håndholdt stregkodelæser Sort
- Scannertype: 1D/2D Sensortype: Laser
- Code 39, Code 128, Code 93, Code 11, PDF417, TCL39 Data Matrix, MaxiCode, QR Code, Micro QR Code, Han Xin, SecurPharm
- 1600 x 1200 pixels
- Kablet & trådløs Standard-interfaces: RS-232, USB
- Bluetooth Low Energy (BLE)
- Strømkildetype: USB, batteri
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra DS8208. Type: Håndholdt stregkodelæser, Scannertype: 1D/2D, Sensortype: Laser. Forbindelsesteknologi: Kablet & trådløs, standard-interfaces: RS-232, USB. Produktfarve: Sort, International beskyttelseskode (IP): IP52. Strømkildetype: USB, batteri. Vægt: 176,5 g, Bredde: 69 mm, Dybde: 105 mm
Enestående scanning. Uovertruffen innovation. Klar til det, der venter forude.
I nutidens tempofyldte detailhandel kræver det mere end en standardscanner at holde kunderne tilfredse, hylderne fyldte og svind under kontrol – det kræver en intelligent, fremtidssikret løsning. DS82-serien redefinerer håndholdt scanning med teknologier, der hjælper dig med at være på forkant: RFID til at øge lagerpræcisionen og reducere svind, en multifunktionsknap til at strømline arbejdsgange, understøttelse af nye vision-applikationer og kontaktløs opladning, der holder driften i gang. En eksklusiv 2 MP-sensor opfanger flere stregkoder hurtigere og med højere nøjagtighed – og accelererer transaktioner fra bemandede kasser til selvbetjening, afhentning ved kantsten og returneringer. Uden disse avancerede funktioner kan lange køer, tabt salg og ineffektivitet hurtigt underminere kundernes tillid. DS82-serien er ikke bare en opgradering – den er nøglen til at forblive konkurrencedygtig i et marked i hastig udvikling.
Scan & Kamera
| Scannertype | 1D/2D |
| Optisk sensoropløsning (B x H) | 1600 x 1200 pixels |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Data Matrix, MaxiCode, QR Code, Micro QR Code, Han Xin, SecurPharm |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | Code 39, Code 128, Code 93, Code 11, PDF417, TCL39 |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Wired & Wireless |
| Standard interfaces | RS-232, USB |
Trådløs & Netværk
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Bredde | 69 mm |
| Dybde | 105 mm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 0 - 95% |
| International Protection (IP) kode | IP52 |
Øvrige specifikationer
| Type | Handheld bar code reader |
| Sensortype | Laser |
| Strømkildetype | USB, Battery |
| Vægt | 176.5 g |
| Højde | 165 mm |
| Horisontalt synsfelt | 48° |
| Vertikalt synsfelt | 36° |