Zebra DS8208, 2D, Dual-IF, kit (USB), svart
HÖJDPUNKTER
- Handhållen streckkodsläsare Svart
- Skannertyp: 1D/2D Sensortyp: Laser
- Code 39, Code 128, Code 93, Code 11, PDF417, TCL39 Data Matrix, MaxiCode, QR Code, Micro QR Code, Han Xin, SecurPharm
- 1600 x 1200 pixlar
- Trådbunden & trådlös Standardinterface: RS-232, USB
- Bluetooth Low Energy (BLE)
- Typ av strömkälla: USB, batteri
- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra DS8208. Typ av läsare: Handhållen streckkodsläsare, Skannertyp: 1D/2D, Sensortyp: Laser. Anslutningsteknik: Trådbunden & trådlös, Standardinterface: RS-232, USB. Produktfärg: Svart, Internationell skyddskod (IP): IP52. Typ av strömkälla: USB, batteri. Vikt: 176,5 g, Bredd: 69 mm, Djup: 105 mm
Enastående skanning. Oöverträffad innovation. Redo för det som väntar.
I dagens snabbrörliga detaljhandelslandskap krävs mer än en standardskanner för att hålla kunderna nöjda, hyllorna påfyllda och svinnet under kontroll – det krävs en smart, framtidssäker lösning. DS82-serien omdefinierar handhållen skanning med teknik som hjälper er att ligga steget före: RFID för att öka lagerprecisionen och minska svinn, en multifunktionsknapp för smidigare arbetsflöden, stöd för nya vision-applikationer samt kontaktlös laddning som håller verksamheten igång. En exklusiv 2 MP-sensor fångar fler streckkoder, snabbare och med högre precision – och snabbar upp transaktioner från bemannade kassor till självutcheckning, upphämtning vid trottoarkant och returer. Utan dessa avancerade funktioner kan långa köer, missad försäljning och ineffektivitet snabbt urholka kundernas förtroende. DS82-serien är inte bara en uppgradering – den är nyckeln till att förbli konkurrenskraftig på en marknad i snabb förändring.
Scan & Kamera
| Skannertyp | 1D/2D |
| Optisk sensorupplösning (B x H) | 1600 x 1200 pixels |
| 2D (matris staplade) streckkoder stöds | Data Matrix, MaxiCode, QR Code, Micro QR Code, Han Xin, SecurPharm |
| Stöd för linjära (1D) streckkoder | Code 39, Code 128, Code 93, Code 11, PDF417, TCL39 |
Anslutning & Portar
| Anslutningsteknik | Wired & Wireless |
| Standardgränssnitt | RS-232, USB |
Trådlöst & Nätverk
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth lågenergi (BLE) | Yes |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Svart |
| Vikt | 176.5 g |
| Bredd | 69 mm |
| Djup | 105 mm |
Driftsförhållanden
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfuktighet vid drift (H-H) | 0 - 95% |
| International Protection (IP)-kod | IP52 |
Övriga specifikationer
| Typ | Handheld bar code reader |
| Sensortyp | Laser |
| Strömkälltyp | USB, Battery |
| Höjd | 165 mm |
| Horisontellt synfält | 48° |
| Vertikalt synfält | 36° |