Zebra LS1203, 1D – Udvidet rækkevidde – Laser – Tovejs – USB – Stativ medfølger – IP41
HØJDEPUNKTER
- Håndholdt stregkodelæser Sort
- Sensortype: Laser
- Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1-128 (UCC/EAN-128)
- Tilt læsevinkel: -30 - 30°
- Wired Standard interfaces: USB
- Strømkildetype: DC
- Beskrivelse
- Yderligere information
Beskrivelse
Motorola LS1203. Type: Håndholdt stregkodelæser, Sensortype: Laser, Understøttede lineære (1D) stregkoder: Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1-128 (UCC/EAN-128). Tilslutningsmulighed: Kablet, Standardgrænseflader: USB. Produktfarve: Sort. Strømkildetype: DC, Indgangsspænding: 5 V, Strømforbrug: 100 mA. Vægt: 122 g, Bredde: 60,9 mm, Dybde: 180,3 mm
Denne tovejs LS1203 håndholdte scanner håndterer alle 1D-stregkoder og er ideel til små detailhandlere. Den leverer den funktionalitet, de funktioner og den pålidelighed, der er nødvendig for at forbedre driftseffektiviteten fra kasselinjen til lageret. Den minimerer manuel indtastning – hvilket sikrer nøjagtighed i alle kundetransaktioner – og den automatiserer papirbaserede lagerprocesser. Enheden integrerer nemt flere interfaces for at sikre forbindelse til et værts- og pc-system.
Holdbar konstruktion med et enkelt kort
Opfylder test af fald fra 5 fod, hvilket reducerer nedetid og reparationsomkostninger betydeligt.
Flere interfaces: RS232, USB, tastaturkile (KBW) i én scanner
Forenkler installation og integration og sikrer fremtidig kompatibilitet.
Slankt, let og ergonomisk design
Maksimerer komforten til brug hele dagen.
Intuitiv scanning og plug-and-play-funktion
Minimerer opsætnings- og oplæringstiden.
Valg af udløst eller kontinuerlig tilstand
Sikrer alsidig, præcis førstegangsscanning.
3 år
Scan & Kamera
| Tilt læsevinkel | -30 - 30° |
| 2D-stregkoder (matrix og stablede) understøttes | Not supported |
| Lineære (1D) stregkoder understøttes | Codabar, Code 11, Code 128, Code 39, Code 93, GS1-128 (UCC/EAN-128) |
| Læsehastighed (maks.) | 100 reads/s |
Tilslutning & Porte
| Forbindelsesteknologi | Wired |
| Standard interfaces | USB |
Trådløs & Netværk
| Kabler medfølger | USB |
Batteri & Strøm
| Type strømkilde | DC |
| Indgangsspænding | 5 V |
| Strømforbrug | 100 mA |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Sort |
| Vægt | 122 g |
| Bredde | 60.9 mm |
| Dybde | 180.3 mm |
| Højde | 60.9 mm |
| Bølgelængde | 650 nm |
Driftsforhold
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 5 - 95% |
Øvrige specifikationer
| Type | Handheld bar code reader |
| Sensortype | Laser |
| Kode i det harmoniserede system (HS) | 84716070 |