- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 5095 Resin. Båndlængde: 450 m, båndbredde: 4 cm, antal pr. kasse: 6 stk.
Resin-farvebånd, 40 mm x 450 m (1,57″ x 1476 ft), 5095; High Performance, 25 mm (1″) kerne, 6/æske
5095-resin-farvebåndsformuleringen producerer billeder, der er modstandsdygtige over for de fleste barske miljøer: udtværing, fugt, slid, ekstreme temperaturer og kemikalier. Ideel til anvendelser, hvor etiketter gentagne gange scannes med wand-scanner, udsættes for slid eller friktion, udendørs, påføres kemikalietromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. Giver bred materialekompatibilitet. UL/cUL-certificeret. Printer holdbare stregkoder på Zebras coatede, blanke syntetiske etiketmaterialer.
Medie & Labels
| Båndets længde | 450 m |
| Båndets bredde | 4 cm |
| Materiale | Resin |
| Ruller pr. pakke | 6 |
| Kernens diameter | 2.5 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |

