- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Zebra 5095 Resin. Båndlængde: 450 m, båndbredde: 8,3 cm, antal pr. kasse: 6 stk.
Resin-farvebånd, 83 mm x 450 m (3,27″ x 1476 ft), 5095; High Performance, 25 mm (1″) kerne, 6/stk. pr. kasse
5095-resin-farvebåndets formulering producerer billeder, der er modstandsdygtige over for de fleste barske miljøer: udtværing, fugt, slid, ekstreme temperaturer og kemikalier. Ideelt til anvendelser, hvor etiketter gentagne gange scannes med håndscanner, udsættes for slid eller friktion, udendørs, påføres kemikalietromler eller udsættes for vand, damp, alkaliske eller sure opløsninger. Giver bred materialekompatibilitet. UL/cUL-certificeret. Printer holdbare stregkoder på Zebras coatede, blanke syntetiske etiketmaterialer.
Medie & Labels
| Båndets længde | 450 m |
| Båndets bredde | 8.3 cm |
| Materiale | Resin |
| Ruller pr. pakke | 6 |
| Kernens diameter | 2.5 cm |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
Certificeringer
| Harmoniseret system (HS) kode | 84439990 |
Øvrige specifikationer
| Certificering | UL/cUL |