- Beskrivning
- Ytterligare information
- Dokument
Beskrivning
Zebra 5095 Resin. Bandlängd: 450 m, Bandbredd: 8,3 cm, Antal per kartong: 6 st
Resinband, 83 mm x 450 m (3,27 tum x 1476 fot), 5095; hög prestanda, 25 mm (1 tum) kärna, 6/kartong
5095-resinbandets formulering ger utskrifter som tål de flesta krävande miljöer: utsmetning, fukt, nötning, extrema temperaturer och kemikalier. Idealisk för tillämpningar där etiketter upprepade gånger skannas med wand-skanner, utsätts för nötning eller friktion, används utomhus, appliceras på kemikaliefat eller exponeras för vatten, ånga, alkaliska eller sura lösningar. Ger bred materialkompatibilitet. UL/cUL-certifierad. Skriver ut hållbara streckkoder på Zebras belagda, glansiga syntetiska etiketmaterial.
Media & Etiketter
| Bandlängd | 450 m |
| Bandbredd | 8.3 cm |
| Rullar per förpackning | 6 |
| Kärndiameter | 2.5 cm |
Mått, Vikt & Design
| Produktfärg | Black |
Certifieringar
| Harmoniserat system (HS) kod | 84439990 |
| Certifiering | UL/cUL |
Övriga specifikationer
| Material | Resin |
