Zebra Z-Select 2000T, label roll, normal paper, 76x51mm
HIGHLIGHTS
- Self-adhesive printer label
- Die-cut label
- Roll
- Rectangle White
- Material: Paper
- Print technology: Thermal transfer
- Adhesive type: Permanent
- Labels per pack: 16440 pc(s)
- Description
- Additional information
Description
Zebra Z-Select 2000T. Product colour: White, Label type: Self-adhesive printer label, Type: Die-cut label. Doesn’t contain: Bisphenol A (BPA), Latex. Label width: 7.6 cm, Label height: 5.1 cm, Maximum roll diameter: 20 cm. Labels per pack: 16440 pc(s), Labels per roll: 2740 pc(s)
Quantity
2740 per roll, 6 per case, per pack.
Media Size
– 3″ x 2 “
– 76.2 mm x 50.8 mm
Media Format
– Roll
Compatible Printers
105S, 105Se, 105SL, 110PAX3, 110PAX4, 110XiIIIPlus, 140Xi, 140XiII, 140XiIII, 140XiIIIPlus, 160S, 170Xi, 170XiII, 170XiIII, 170XiIIIPlus, 90XiII, 90XiIII, 90XiIIIPlus, 96XiIII, S300, S400, S500, S600, Z4000, Z4M, Z4Mplus, Z6000, Z6M, Z6Mplus.
| Print technology | Thermal transfer |
Media & Labels
| Labels per pack | 16440 pc(s) |
| Rolls per pack | 6 |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Labels per roll | 2740 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Maximum roll diameter | 20 cm |
| Label width | 7.6 cm |
| Label height | 5.1 cm |
| Adhesive type | Permanent |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | White |
| Finish type | Matte |
| Format | Roll |
| Shape | Rectangle |
Operating Conditions
| Oil-resistant | Yes |
Certifications
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Brand compatibility | Zebra |
Other specifications
| Material | Paper |
| Type | Die-cut label |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA), Latex |