Zebra TC58E, WAN, 6.0inch DISPLAY, 5G FR1, WIFI 6E, 8GB RAM/128GB ROM
HIGHLIGHTS
- 15.2 cm (6") 2160 x 1080 pixels Touchscreen
- 8 GB
- Compatible memory cards: MicroSD (TransFlash)
- Qualcomm 2.4 GHz
- GPS (satellite)
- Bluetooth Data network: 5G Near Field Communication (NFC) Wi-Fi
- Built-in camera 16 MP
- 4680 mAh
- Black
- Description
- Additional information
Description
Zebra TC58E. Display diagonal: 15.2 cm (6″), Display resolution: 2160 x 1080 pixels. Internal memory: 8 GB, Flash memory: 128 GB, Compatible memory cards: MicroSD (TransFlash). Processor frequency: 2.4 GHz, Processor family: Qualcomm. Wi-Fi standards: Wi-Fi 6E (802.11ax)
Scan & Camera
| Built-in camera | Yes |
| Rear camera resolution (numeric) | 16 MP |
| Scanner type | 2D |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 8 MP |
Media & Labels
| SIM card type | eSIM |
Display
| Display diagonal | 15.2 cm (6″) |
| Display resolution | 2160 x 1080 pixels |
| Touchscreen | Yes |
| Display brightness | 600 cd/m² |
Connectivity & Ports
| Data network | 5G |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Google Mobile Services (GMS) supported | Yes |
Wireless & Network
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| Wireless charging | Yes |
Processor & Memory
| Internal memory | 8 GB |
| Flash memory | 128 GB |
| Processor frequency | 2.4 GHz |
| Processor family | Qualcomm |
| Number of cores | 8 |
Battery & Power
| Battery capacity | 4680 mAh |
Dimensions, Weight & Design
| Product colour | Black |
Operating Conditions
| International Protection (IP) code | IP65, IP68 |
Other specifications
| Warranty period | 2 year(s) |
Related popular products
S20RD-A5LAW-EXD-KIT
Bluebird S20 Handheld Terminal, Android 13, EXT battery, 5G
6.249,00kr. Excl. VAT
CT47-X0N-5ED100G
Honeywell CT47, WLAN 6E, 8GB/128GB, 5.5 inch 2160x1080P full HD, FlexRange XLR, 8/13MP, WiFi 6E,
15.635,00kr. Excl. VAT
CK65-L0N-BMC210E
Honeywell CK65,4GB/32GB Memory,Alphanumeric,EX20 Near/Far Range 2D Area Image,Camera,SCP,GMS,
21.749,00kr. Excl. VAT
CT47-X1N-58D1E0G
Honeywell CT47, WWAN 5G, 8GB/128GB, 5.5 inch 2160x1080P full HD, FlexRange, 8/13MP, WiFi 6E,
18.499,00kr. Excl. VAT
EDA56-00AE8BN21RK
Honeywell EDA56 (6PIN) WLAN,Wi-Fi6, Android 11 with GMS, S0703 Imager, 2.0GHz 8 core,
9.458,00kr. Excl. VAT
MC333U-GJ2EG4EU
Zebra MC3330XR UHF RFID Gun, Circular Antenna, 802.11 a/b/g/n/ac, SE4770 2D Imager
24.499,00kr. Excl. VAT
KT-MC27BK-2B3S3RW
Zebra MC2700, 2D, SE4100, BT, Wi-Fi, 4G, Func. Num., Android, NFC
7.299,00kr. Excl. VAT
WT0-WT64B-K6DCC2A6
Zebra WT6400, 4,7'', Alphanumeric, USB-C, BT, NFC, Android
22.999,00kr. Excl. VAT