EloPOS System, 15-tommer, HD1080, intet OS, Core i3, 8 GB RAM, 128 GB SSD, projiceret kapacitiv 10-touch,
HØJDEPUNKTER
- Fingeraftryksscanner
- EMV
- Stregkodescanner
- MSR
EloPOS System, 15-tommer, HD1080, intet OS, Core i3, 8 GB RAM, 128 GB SSD, projiceret kapacitiv 10-touch,
15,6”, TFT LCD, 16:9, 1920 x 1080 @ 60Hz, i3, Intet OS, 8GB RAM, 128GB SSD med vægmonteret I/O-hub, PCAP, Sort
11.099,00kr. Ekskl. moms
- Beskrivelse
- Yderligere information
- Dokumenter
Beskrivelse
Elo Touch Solutions EloPOS. Skærmdiagonal: 39,6 cm (15,6″), Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixels, Kontrastforhold (typisk): 700:1. Processorfamilie: Intel® Core™ i3, Processormodel: i3-9100TE, Producent af processor: Intel. Intern hukommelse: 4 GB, Intern hukommelsestype: DDR4-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 32 GB. Samlet lagerkapacitet: 128 GB, Lagerenhed: SSD, SSD-kapacitet: 128 GB. Grafikkortproducent: Intel, Grafikkort: UHD Graphics 630
EloPOS™ System
Moderne. Modulært. Lavet til detailhandel.
Det alsidige EloPOS-system kombinerer moderne æstetik, modulær fleksibilitet og driftssikkerhed i kommerciel kvalitet. EloPOS er udviklet til point of sale og tilbyder en 15,6″ touchskærm, valgfri Intel-processorer i 9. generation samt en integreret udvidelseshub til tilslutning af de perifere enheder, De har brug for – uanset om det er en kundevendt skærm, betalingslæser, printer, kasseskuffe, stregkodescanner eller vægt. Fra traditionelle POS-systemer til selvbetjeningsapplikationer leverer EloPOS den holdbarhed, der er nødvendig for at overleve kontinuerlig offentlig brug, og understøttes af Elos standard 3-års garanti.
Tilslutninger. Tilslutninger. Tilslutninger.
Med udvidelseshubben kan du tilslutte alt det POS-periferiudstyr, du har brug for. Fra kasseskuffer og printere til stregkodescannere og betalingsenheder – der er tilslutningsmuligheder til det hele. Med to modeller kan hubben integreres i bunden af EloPOS-stativet eller monteres på bagsiden af skærmen, så den kan monteres på en stolpe eller en væg.
Konfigurer Deres løsning
EloPOS er designet med fleksibilitet til at blive monteret, som De ønsker. Med et standard VESA-monteringssystem og valgfrie stang- og selvbetjeningsstandere tilbyder EloPOS den modularitet, De har brug for til at skabe den løsning, De ønsker. Fra POS-terminaler til selvbetjent checkout kan EloPOS konfigureres til at levere maksimal effekt.
– Stangmontering
– Selvbetjeningsstander
– Gulvstander
– Bordstander
– Vægbeslag
Tilføj nemt en kundevendt
-skærm EloPOS-systemet har USB-C-forbindelse, så du nemt kan tilslutte en kundevendt 1302L-skærm – og få touch, data og strøm med kun ét kabel. Ved at reducere antallet af kabler, der kræves til opsætning, fra 3 til 1, er installation og service en leg.
Elo Edge Connect™ giver dig mulighed for at gøre mere!
Elo Edge Connect er bygget med tanke på alsidighed og tilbyder et bredt udvalg af muligheder for periferiudstyr. Uanset om det er til salgssteder, endeløse gange eller selvbestilling, kan du problemfrit fastgøre enhver kombination af op til fire eksterne enheder til kanten af touchskærmen og skabe en skræddersyet løsning. Og du kan tilføje eller flytte dem senere, når dine behov ændrer sig!
Windows eller Linux. Du vælger selv.
EloPOS bruger den pålidelighedstestede ydeevne og sikkerhed fra Intels 9. generations processorer, integrerede Trusted Platform Modules, Intel vPro™ og Windows 10-operativsystemet. For ekstra fleksibilitet tilbyder EloPOS modeller uden styresystem – alle er for-testet med Linux SuSE, Ubuntu og Red Hat styresystemer, så virksomheder kan få den løsning, der passer bedst til dem.
Elo Bridge
Byg bro mellem Windows og Android.
Overvejer De at skifte til Android i fremtiden? Elo Bridge er den perfekte løsning. Du skal blot vælge den Elo Windows-enhed, der passer til dine behov i dag, og når du er klar til at skifte til Android, kan du bruge Elo Bridge til at migrere din enhedspark.
Retail-hærdet
EloPOS-systemet er grundigt testet og understøttet af tre års garanti og leverer overlegen kvalitet og pålidelighed. Det stænksikre kabinet og det robuste detailhandelsforstærkede design kan nemt modstå de ugunstige forhold, der er forbundet med de fleste kommercielle miljøer. Yderligere et- og toårige garantiforlængelser er tilgængelige samt EloCare-muligheder – hvilket gør EloPOS til det ideelle produkt til salgsstedsapplikationer.
3 år
| Betragtningsvinkel, vandret | 160° |
| Betragtningsvinkel, lodret | 160° |
Medie & Labels
| Lagringsmedier | SSD |
Skærm
| Skærmdiagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixels |
| Berøringsskærm | Ja |
| Kontrastforhold (typisk) | 700:1 |
| VESA-montering | Yes |
| Interface til panelmontering | 75 x 75 mm |
Tilslutning & Porte
| SSD interface | Micro SATA II |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A-porte antal | 3 |
| Strømforsynet USB | Yes |
| Antal serielle porte | 2 |
Trådløs & Netværk
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Lyd
| Antal højtalere | 2 |
Processor & Hukommelse
| Processorfamilie | Intel® Core™ i3 |
| Processormodel | i3-9100TE |
| Processorhastighed | 3.2 GHz |
| Processor-cache | 6 MB |
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Type intern hukommelse | DDR4-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
| Type hukommelsesslot | SO-DIMM |
| Hukommelsens clockhastighed | 2666 MHz |
| Samlet lagerkapacitet | 128 GB |
| SSD-kapacitet | 128 GB |
| Producent af grafikkort | Intel |
| Grafikkort | UHD Graphics 630 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Version af Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Producent af processor | Intel |
| Processor-generation | 9th gen Intel® Core™ i3 |
Software & Styresystem
| Operativsystem installeret | No |
Batteri & Strøm
| AC-indgangsspænding | 100-240 V |
| AC-indgangsfrekvens | 50-60 Hz |
| Strømforsyning | 180 W |
| Strømforbrug (typisk) | 67 W |
Mål, Vægt & Design
| Produktfarve | Black |
| Bredde | 386.2 mm |
| Dybde | 248.9 mm |
| Pakkebredde | 462 mm |
| Pakkens dybde | 299 mm |
| Pakkehøjde | 470 mm |
| Pakkevægt | 7.3 kg |
| Bredde (med stativ) | 386.2 mm |
| Dybde (med stativ) | 369.3 mm |
| Højde (med stativ) | 221.2 mm |
| Vægt (med stativ) | 4.9 kg |
Driftsforhold
| Relativ luftfugtighed i drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Gennemsnitlig tid mellem fejl (MTBF) | 50000 h |
Øvrige specifikationer
| Svartid | 25 ms |
| Certificering | UL/cUL, FCC, TUV, CE, CB, UKCA, Mexico NOM, C-Tick/RCM, VCCI, Argentina S-Mark, CCC |
| Indbyggede højttalere | Yes |
| Indbygget pengeskuffe | Yes |
| Højde | 73.3 mm |
| Vægt | 2.9 kg |
| Chipsæt til bundkort | Intel® H310 |